Są pieniądze na rozbudowę remizy strażackiej

PGE Energia Odnawialna S.A. dofinansuje kwotą 200 000 zł rozbudowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Karnicach. Podpisana została umowa, dzięki której gmina uzyska dofinansowanie na tą oczekiwaną przez strażaków inwestycję. Prace rozpoczną się w 2020 roku.

Dotychczas Ochotnicza Straż Pożarna korzysta z wybudowanej w latach 90-tych ubiegłego wieku remizy składającej się z dwóch boksów garażowych. Konieczność rozbudowy wynika z ilości sprzętu posiadanego przez OSP, na której wyposażeniu znajdują się m.in. trzy samochody. Potrzebne są także pomieszczenia socjalne (szatnia) dla strażaków biorących w akcjach. Właściwie funkcjonująca i posiadająca odpowiednie warunki straż pożarna niewątpliwie przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców. Umowę na dofinansowanie rozbudowy remizy podpisali ze strony PGE Energia Odnawialna Prezes Zarządu dr Arkadiusz Sekściński, a ze strony Gminy Karnice Wójt Lech Puzdrowski. Tę dobrą wiadomość druhom z karnickiej OSP sygnatariusze umowy przekazali na spotkaniu z udziałem Komendanta Powiatowego PSP Andrzeja Gołdyna i Komendanta Gminnego OSP Piotra Strojka.

Spółka PGE Energia Odnawialna S.A. należąca do państwowej Polskiej Grupy Energetycznej buduje na terenie gminy farmę wiatrową Karnice II. Inwestor przywiązuje duże znaczenie do dobrych relacji z samorządem i społecznością lokalną. Dlatego zaplanowano szereg działań wspierających miejscową społeczność. Będą to głównie inwestycje infrastrukturalne. Pisaliśmy już o budowie drogi od skrzyżowania Czaplin Mały/Czaplin Wielki przez Czaplin Mały, Czaplice do Kusina. Wybudowane zostaną także chodnik i droga asfaltowa przez całą miejscowość Kusin. PGE Energia Odnawialna dofinansowała również budowę świetlicy w Czaplinie Małym. Jak dowiaduje się nasz portal planowane są kolejne przedsięwzięcia z dofinansowaniem spółki PGE Energia Odnawialna.

Tekst i foto: Karnickie.info

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia