Są pieniądze na ratowanie zabytków w powiecie gryfickim

Samorząd Województwa od lat przeznacza środki na ratowanie zachodniopomorskich zabytków. W tym roku kwota 1,6 mln zł wesprze prace przy 67 obiektach w całym regionie.
 

Decyzję o przyznaniu dotacji w kwietniu podjął Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego na wniosek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. Ze wsparcia województw korzystają m.in. gminy, parafie, muzea, ośrodki kultury, stowarzyszenia, izby rzemieślnicze, gospodarstwa rolne, spółki oraz osoby prywatne.

Ze wsparcia skorzysta gmina Trzebiatów, która otrzymała 15 000 złotych na wykonanie kompleksowej dokumentacji budowlano-konserwatorskiej remontu młyna gospodarczego w Trzebiatowie, oraz 35 000 złotych na dalszą wymianę historycznej stolarki okiennej wraz z obróbką tynkarską i malowaniem w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury.

Wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego popłynie także dla dwóch parafii w powiecie gryfickim. 20 000 złotych dotacji na wykonanie balustrady galerii wieży kościoła otrzyma parafia pw. Macierzyństwa NMP w Trzebiatowie. Z kolei parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Konarzewie wsparta zostanie kwotą 21 000 złotych z przeznaczeniem na remont wieży kościoła filialnego w Sadlnie, gm. Trzebiatów - etap IV, część ściany północnej i południowej na poziomie IV-V.

Wsparcie w wysokości 4 950 złotych otrzyma również Robert Szymanowski na prace konserwatorskie w ryglowym budynku bramnym - zabytkowej zagrodzie w Gosławiu.

Samorząd Województwa od lat przeznacza środki na ratowanie zachodniopomorskich zabytków. W tym roku kwota 1,6 mln zł wesprze prace przy 67 obiektach w całym regionie.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia