Ruchliwa droga się rozpada i nikt nic nie robi?

Kierowcy skarżą się na fatalną drogę wojewódzką nr 110 w miejscowości Grądy. Mają już dość ciągłych utrudnień i ograniczeń w ruchu. Jej zarządca zapewnia, że droga zostanie wyremontowana.

- Ta droga to jest tragedia. Wszędzie budują i remontują drogi. Ta się rozpada i nikt z tym nic nie robi. Najlepiej postawić bariery, zrobić zwężenie, a kierowcy niech się męczą – napisał do naszej redakcji pan Paweł.

To nie jedyny nasz czytelnik, który prosi o interwencję w tej sprawie. Chodzi o drogę wojewódzką nr 110, a dokładnie o będący w katastrofalnym stanie odcinek drogi na wysokości Laslandu w Grądach. Od wielu miesięcy przejazd jest tu znacznie utrudniony. Powodem jest stale osuwająca się część drogi i pękająca jezdnia. Jej fatalny stan wymusił wprowadzenie ruchu wahadłowego. To ogromne utrudnienie dla kierowców, którzy każdego dnia pokonują tę drogę do pracy, wioząc dzieci do szkoły, czy jadąc na zakupy. 

Jak zapewnia kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Gryficach, stan drogi jest na bieżąco monitorowany. Możliwe, że w przyszłości, ze względów bezpieczeństwa, trzeba będzie wprowadzić kolejne ograniczenia ruchu na tym odcinku. Jednocześnie planowany jest remont drogi.

- Przeprowadziliśmy już przetarg na przebudowę tej drogi, ale kwota, którą zaproponowali nam wykonawcy przekroczyła nasz budżet prawie dwukrotnie. Chcemy przebudować tę drogę, na pewno będzie ona ujęta w planie na przyszły rok – zapewnia nasza redakcję Ewa Sygnowska kierownik RDW w Gryficach.
 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia