„Robimy to dla wszystkich!” Protest sędziów i gryficzan przed Sądem Rejonowym

Podobnie jak w całym kraju, tak i w Gryficach odbył się w niedzielę protest w obronie sędziów. Przed siedzibą Sądu Rejonowego demonstrowali sędziowie i grupa kilkudziesięciu mieszkańców. 

Organizatorem demonstracji, pod hasłem „Robimy to dla wszystkich - solidarnie z sędziami!” było sędziowskie stowarzyszenie Iustitia. Bezpośrednim impulsem do zorganizowania protestu były represje, które spotkały sędziego Pawła Juszczyszyna za próbę wykonania wyroku unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

Manifesty odbyły się przed siedzibami Sądów w kilkudziesięciu miastach w Polsce oraz przed Ministerstwem Sprawiedliwości. W Gryficach również wyrażono sprzeciw wobec nacisków polityków na sędziów i wymiar sprawiedliwości. Przed siedzibą Sądu Rejonowego protestowali sędziowie i grupa kilkudziesięciu mieszkańców.

- My sędziowie nie możemy się bać polityków. Musimy pracować, orzekać i wydawać wyroki w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej tak, jak obiecaliśmy na ślubowaniu sędziowskim. Mówienie opinii publicznej o komunistycznych sędziach, o złodziejach, o odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów wprowadza opinię publiczną w błąd – mówiła do protestujących sędzia gryfickiego Sądu Irena Sachajska-Krzyśka, która nominację sędziowską otrzymała 1991 roku. - Przyszło nam orzekać w czasach, w których wolność tą czuliśmy i nigdy nie baliśmy się wydawania orzeczeń i tak chcemy czuć się dalej - dodała najstarsza pod względem wieku i służbą sędzia SR w Gryficach. 

Jutro (wtorek 3 grudnia) przed Sądem Rejonowym w Gryficach odbędzie się kolejny protest. Tym razem jego organizatorką jest Beata Katkowska. Manifestacja „Solidarni z Sędziami! Robimy to dla wszystkich!” rozpocznie się o godzinie 17.00.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia