Rewal liderem! Trwa dobra passa Regi i Wichra. Polonia nadal na dnie...

Rozgrywki piłkarskie w sezonie 2016/2017 nabierają coraz większego tępa. W miniony weekend zespoły grające w „okręgówkach” rozegrały szóstą serię spotkań, dwie kolejki mniej mają za sobą drużyny w klasach A i B.

Piąte spotkanie z rzędu wygrali piłkarze Wybrzeża Rewalskiego Rewal. Tym razem sprawili oni tęgie lanie drużynie Iny Ińsko gromiąc ją aż 9:1! Do przerwy po dwóch golach Kamila Bogusza i jednym Dawida Kujawskiego gospodarze prowadzili 3:0, po zmianie stron jeszcze jedną bramkę dołożył Bogusz, trzy razy golkipera gości pokonał Marcin Pietrzak, swoje trafienia dołożyli także Kamil Kocieniewski i Krzysztof Guster. Dzięki kolejnej wygranej i porażce Chemika Police zespół znad morza awansował na pozycję lidera Szczecińskiej Klasy Okręgowej. Kibice na stadionie w Trzebiatowie przeżyli huśtawkę nastrojów, gdyż Intermarche Rega od 25 minuty przegrywała z Arkonią Szczecin 0:1 i taki wynik utrzymywał się aż do końcowych fragmentów spotkania. W 83 minucie gola wyrównującego zdobył Igor Duńczak, a 180 sekund później prowadzenie gospodarzom dał Paweł Samulski. Szczecinian dobił tuż przed końcem Seweryn Zelmachowicz ustalając wynik meczu na 3:1, Rega mając jeden mecz zaległy (z drugiej kolejki z Czarnymi Lubanowo, rozegrany zostanie 26 listopada) zajmuje trzecią pozycję i traci do liderującego zespołu z Rewala dwa punkty. Zupełnie odmiennie nastroje panują w Płotach, gdyż Polonia przegrała szósty mecz z rzędu. Tym razem w wyjazdowym pojedynku uległa Stali Szczecin 1:4 a jedynego gola dla przyjezdnych zdobył Bartosz Sydorak. Poloniści z zerowym dorobkiem punktowym znajdują się na ostatniej pozycji w tabeli. Wszystkie wyniki i tabela: http://zzpn.pl/component/zzpn/?task=tabela&id=16313

W Klasie Okręgowej Północnej porażki doznali Błękitni Trzygłów mimo, iż po dwóch golach Bartłomieja Ułasiuka prowadzili w Szczecinie z Iskierką 2:1. W końcówce meczu miejscowi zdobyli jednak dwie bramki i zwyciężyli 3:2. Brojecki Wicher pokonał przed własną publicznością przedostatnią w tabeli Odrzankę Radziszewo 1:0 po bramce Arkadiusza Szustka i zajmuje drugą pozycję tracąc dwa punkty do Floty Świnoujście. Coraz wyżej w tabeli pnie się gryficka Sparta, podopieczni trenera Grzegorza Kubasa ograli na własnym stadionie zespół Promienia Mosty, wynik spotkania tuż przed przerwą otworzył Maciej Rogowski, w drugiej połowie na 2:0 podwyższył Paweł Dobosz. Kiedy wydawało się że gryficzanie mogą być pewni trzech punktów przepięknego gola dla gości, strzałem z około 30 metrów w samo „okienko”, zdobył Rafał Siemieniak. Sparta jednak „dowiozła” wynik 2:1 do końca. Wszystkie wyniki i tabela: http://zzpn.pl/component/zzpn/?task=tabela&id=16314

Zespoły grupy pierwszej klasy A rozegrały czwartą serię spotkań. W Cerkwicy kibice mogli zobaczyć siedem goli, ostatecznie Bizon okazał się lepszy od Pioniera Żarnowo zwyciężając 4:3. Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Fali Międzyzdroje z Sowianką Sowno. Dziesięć bramek padło w spotkaniu Intermarche Regi II Trzebiatów z Bałtykiem Międzywodzie, które zakończyło się wynikiem 8:2 dla gospodarzy. Porażki 1:4 w pojedynku wyjazdowym z Radowią Radowo Małe doznali Zieloni Wyszobór. Zespół Jastrzębia Łosośnica postanowił nie pojechać na mecz z Jantarem Dziwnów tym samym oddając walkowera. Wszystkie wyniki i tabela: http://zzpn.pl/component/zzpn/?task=tabela&id=16364

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach B klasy odniósł zespół rezerw Błękitnych Trzygłów pokonując Lotnika Czarne 1:0, poległy natomiast Orły: ten z Prusinowa przegrał z rezerwami Światowida 63 Łobez 1:3, zaś z Mrzeżyna okazał się słabszy od Jantara II Dziwnów ulegając przyjezdnym 1:2. Wszystkie wyniki i tabela: http://zzpn.pl/component/zzpn/?task=tabela&id=16441