REKORDOWY SEZON NADMORSKIEJ KOLEJKI WĄSKOTOROWEJ

To był bardzo dobry sezon dla Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, która w tym roku obchodzi 120-lecie istnienia. W przeciągu pięciu miesięcy rewalską ciuchcią podróżowało, aż 158 844 osób.

Uroczyste podsumowanie zakończonego już sezonu przewozowego 2016 odbyło się na dworcu wąskotorowym w Rewalu. W tym roku powodów do świętowania było kilka. Przede wszystkim, po raz kolejny udało się pobić rekord ilości pasażerów, którzy zdecydowali się skorzystać z oferty Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Od początku maja do końca września w podróż kolejką wybrało się 158 844 osób. To o 7964 więcej niż w roku ubiegłym. Kolejnym powodem do świętowania były urodziny nadmorskiej wąskotorówki, która w tym roku, obchodzi 120-lecie istnienia. Z tej też okazji wójt Robert Skraburski i prezes spółki Janusz Cetera uhonorowali tych, którzy w sposób szczególny zasłużyli się nadmorskiej kolejce. Okazją do świętowania i wręczenia wyróżnień było również końcowe rozliczenie zakończonej w ubiegłym roku rewitalizacji. Wyróżnionym osobom wręczono dyplomy i medale wybite z okazji 120. Rocznicy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej Na uwagę zasługuje także wzrost dochodów spółki, która na zakończenie sezonu odnotowała 19% wzrost w stosunku do roku ubiegłego.
Podsumowaniu sezonu towarzyszyła wspólna przejażdżka kolejką na trasie Rewal – Pogorzelica, która poprzedziła część oficjalną zakończenia sezonu przewozowego. Podczas podróży, na przystankach w Śliwinie jej uczestnicy ugoszczeni zostali wyrobami kulinarnymi własnej produkcji, a w Niechorzu rybackim poczęstunkiem rybnym. Nie zabrakło też prezentacji multimedialnych, związanych z historią rewalskiej ciuchci, jej rewitalizacją i obecną działalnością spółki. Warto dodać, że podczas uroczystości załoga Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej zaprezentowała się w uniformach kolejowych, wzorowanych na tych, jakie noszono z początkiem XX wieku.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia