Rekordowa oglądalność filmu „Kler". Ile osób poszło do kina w Gryficach?

„Kler” to najchętniej oglądany film w Polsce w XXI wieku. Ostatnie dzieło Smarzowskiego pobiło również rekord oglądalności w gryfickim kinie „Kapitol”.
 

Ten film okazał się niekwestionowanym hitem wśród polskich produkcji ostatnich lat. Do dziś w całym kraju „Kler” obejrzało już ponad 4,5 mln widzów. Tym samym ostatnie dzieło Smarzowskiegostało się numerem jeden wśród polskich ekranizacji XXI wieku. Jak dotąd największą oglądalnością cieszył się „Quo Vadis”, który obejrzało 4 302 mln widzów.

„Kler” rekordową oglądalność zanotował także w gryfickim Kapitolu. Tu w ciągu dwóch tygodni film obejrzało blisko 5 tysięcy widzów, co dało najlepszy wynik w historii tego bądź co bądź, wciąż młodego kina.

- Zainteresowanie filmem było ogromne. Kler graliśmy przez dwa tygodnie. Za każdym razem sale były pełne. Na prośbę widzów w miniony weekend zagraliśmy dwa dodatkowe seanse. Choć w naszym repertuarze nie ma już tego filmu, to wciąż są na niego chętni – informuje redakcję SuperPortalu24 Izabela Malicka z CRR Kapitol w Gryficach.

„Kler” miał swoją premierę 28 września. Tylko w pierwszy weekend obejrzało go ponad 935 tys. widzów. Jak dotąd, to najlepszy wynik otwarcia w historii polskiego kina.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia