Rega znów zwycięża, siedem goli w derbach powiatu

Piłkarze Intermarche Regi Trzebiatów odnieśli trzecie zwycięstwo w nowym sezonie tym razem inkasując trzy punkty w spotkaniu na własnym terenie. W derbowym pojedynku pomiędzy płotowską Polonią a Wichrem Brojce kibice zobaczyli aż siedem goli, cenne trzy punkty zdobyły drużyny Błękitnych Trzygłów i Wybrzeża Rewalskiego Rewal, drugiej porażki doznała gryficka Sparta. Sezon 2018/2019 zainaugurowały zespoły rywalizujące w klasie B.

IV liga: sobotnie spotkanie trzebiatowskiej Regi z Gryfem Polanów nie mogło lepiej rozpocząć się dla gospodarzy. Już w 1 minucie pojedynku do bramki gości trafił Seweryn Zelmachowicz. Chwilę przed końcem pierwszej odsłony na 2:0 podwyższył Igor Duńczak. Przyjezdni odpowiedzieli osiem minut przed końcem podstawowego czasu gry trafieniem autorstwa Adriana Telusa lecz nie byli już w stanie odwrócić losów rywalizacji. Wyniki 4 kolejki: MKP Szczecinek – Leśnik Manowo 3:0, Hutnik Szczecin – Morzycko Moryń 4:2, Chemik Police – Vineta Wolin 2:0, Sokół Karlino – Rasel Dygowo 1:0, Intermarche Rega Trzebiatów – Gryf Polanów 2:1, Gryf Kamień Pomorski – Orzeł Wałcz 1:1, Pogoń Połczyn Zdrój – Ina Goleniów 1:4, Olimp Gościno – Kluczevia Stargard 1:1, Sparta Węgorzyno – Błękitni II Stargard 6:2

Skrócona tabela po 4 kolejce: 1. Chemik 12 pkt., 2. Ina Goleniów 10 pkt., 3. Intermarche Rega 10 pkt. (…) 16. Hutnik 3 pkt., 17. Błękitni II 1 pkt., 18. Pogoń 0 pkt.

A klasa grupa północna: derbowy pojedynek pomiędzy Polonią Płoty a brojeckim Wichrem rozpoczął się od dwóch mocnych uderzeń przyjezdnych, którzy po golach Szymona Makarewicza i Marcina Kocura prowadzili różnicą dwóch goli. W 33 oraz 39 minucie dwie żółte kartki, które były konsekwencją czerwonej, obejrzał Miłosz Grudziński i brojczanie musieli grać w osłabieniu. Wykorzystali to miejscowi, wynik 0:2 utrzymał się co prawda do przerwy lecz po zmianie stron w ciągu niespełna sześciu minut dwa razy futbolówkę w bramce umieścił Artur Nabrzewski wyrównując stan spotkania. Prowadzenie podopiecznym trenera Pawła Przybysławskiego dał Robert Stachowiak, brojczanie zdołali wyrównać w 70 minucie kiedy to gola zdobył Marcin Kocur. Decydujący cios zadali jednak piłkarze Polonii a konkretnie zrobił to w 81 minucie Robert Stachowiak ustalając wynik na 4:3.

Błękitni Trzygłów swoje wyjazdowe spotkanie rozgrywali na „trudnym terenie” w Maszewie. Gospodarze, miejscowa Masovia, już od 32 minuty musieli grać w osłabieniu – czerwoną kartką za niesportowe zachowanie został ukarany Szymon Dębowczyk. Mimo to na siedem minut przed końcem pierwszej połowy maszewianie objęli prowadzenie. Po piętnastominutowym odpoczynku do roboty wzięli się trzygłowianie – do remisu doprowadził Adam Cymkiej a bramkę, która ostatecznie dała zwycięstwo Błękitnym strzelił Bartłomiej Ułasiuk.

Po inauguracyjnej porażce piłkarze gryfickiej Sparty chcieli zainkasować komplet punktów w pojedynku z Mewą Resko. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy – w podbramkowym zamieszaniu najprzytomniej zachował się Piotr Siemionow, który otworzył wynik rywalizacji. Optyczną przewagę mieli jednak przyjezdni co zaowocowało golem wyrównującym, a chwilę przed przerwą Mewa objęła prowadzenie. Od początku drugiej części meczu gryficzanie chcieli odrobić straty lecz to przyjezdni zdołali po raz trzeci umieścić piłkę w bramce Andrzeja Mroczkowskiego. Sparta odpowiedziała kontaktowym trafieniem, po stałym fragmencie gry futbolówkę głową do bramki wbił Kamil Motel. Mimo kilku okazji do wyrównania miejscowym nie udało się zdobyć choćby punktu.

Rewalskie Wybrzeże na swoim terenie gościło beniaminka z Międzyzdrojów. W 37 minucie prowadzenie miejscowym dał Grzegorz Balkowski. Kwadrans przed końcem spotkania rezultat podwyższył Mateusz Świderski a wynik na 3:0 ustalił pięć minut później Erwin Cebulak.

Wyniki 2 kolejki: Ehrle Dobra Szczecińska – Arkonia Szczecin 5:2, Orzeł Łoźnica – Dąb Dębice 2:2, Wybrzeże Rewalskie Rewal – Fala Międzyzdroje 3:0, Jantar Dziwnów – Pomorzanin Nowogard 1:1, Masovia Maszewo – Błękitni Trzygłów 1:2, Sparta Gryfice – Mewa Resko 2:3, Polonia Płoty – Wicher Brojce 4:3, KP Przecław – OKS Center MD Goleniów 3:1

Skrócona tabela po 2 kolejce: 1. Mewa 6 pkt., 2. KP Przecław 6 pkt., 3. Wybrzeże 4 pkt., 4. Dąb 4 pkt., 5. Błękitni 4 pkt. (…) 9. Polonia 3 pkt. (…) 14. Sparta 0 pkt., 15. Masovia 0 pkt., 16. Arkonia 0 pkt.

B klasa grupa 1: wyniki 1 kolejki: Orzeł Prusinowo – Jastrząb Łosośnica 2:0, Znicz Wysoka Kamieńska – Pionier Żarnowo 0:0, Sarmata Dobra – Radowia Radowo Małe 4:3, Sowianka Sowno – Prawobrzeże Świnoujście 2:2, Zalew Stepnica – Promień Mosty 1:1, Bizon Cerkwica – Korona Stuchowo 2:4