Rega wypunktowała Polonię

Dziesiąta kolejka Szczecińskiej Klasy Okręgowej rozpoczęła się od derbowego meczu w Trzebiatowie. Intermarche Rega pokonała Polonię Płoty a decydująca o sukcesie gospodarzy okazała się pierwsza połowa spotkania.

W pierwszej części meczu lepsze wrażenie sprawiali piłkarze z Płotów, którzy od początku starali się przejąć inicjatywę na boisku wyżej sklasyfikowanego w ligowej tabeli rywala. Rega rozpoczęła zachowawczo, jednak potrafiła wykorzystać błędy defensorów gości co dało efekt w postaci aż trzech zdobytych goli. Strzelanie rozpoczął w 20 minucie Marcin Muzyczuk, który po zagraniu piłki z rzutu wolnego w pole karne głową umieścił ją w bramce. Trzynaście minut później Jarosław Jarecki popisał się uderzeniem z około osiemnastu metrów, po którym futbolówka znalazła się w siatce po raz drugi. Cztery minuty przed przerwą po przechwycie w środkowej strefie boiska i ładnej wymianie podań futbolówkę w polu karnym otrzymał Kamil Kordowski, który nie miał problemów z pokonaniem golkipera Polonii. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy starania Polonii w końcu dały efekt – faulowany w polu karnym Regi był Daniel Serafiński, a podyktowany za to przewinienie rzut karny został zamieniony na gola przez Mariusza Stachowiaka. W kolejnych minutach poloniści próbowali zdobyć gola kontaktowego, jednak brakowało im pomysłu na sfinalizowanie akcji ofensywnych. Miejscowi mogli podwyższyć prowadzenie, najlepszą okazję zmarnowali w końcówce meczu rezerwowy Patryk Łapa do spółki z Jarosławem Jareckim. Ostatecznie trzebiatowianie zainkasowali trzy punkty i zadomowili się w czołówce Szczecińskiej Klasy Okręgowej. Polonia Płoty z jednym punktem na koncie zajmuje niestety ostatnie, szesnaste miejsce.

INTERMARCHE REGA TRZEBIATÓW – POLONIA PŁOTY 3:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Muzyczuk 20', 2:0 Jarecki 33', 3:0 Kordowski 41', 3:1 Stachowiak (karny) 50'

Żółte kartki: 12' Kurczak, 28' Kordowski, 49' Siewiorek, 82' Jarecki – Rega. 63' Leder, 56' Przybysławski – Polonia

Intermarche Rega: Sylwester Gładysz – Marcin Muzyczuk, Kacper Major, Marcin Piwowarczyk, Kamil Kordowski (85' Patryk Łapa), Krzysztof Siewiorek (57' Piotr Krzykowski), Mariusz Kurczak, Dawid Przygoda (57' Kamil Kuryło), Daniel Kocur, Jarosław Jarecki, Bartosz Byszewski (74' Michał Kulczycki)

Polonia Płoty: Maciej Kwaśniak (46' Marcin Labuda) – Daniel Serafiński, Dawid Feledyn, Marcin Stopa, Artur Nabrzewski, Eryk Leder, Adrian Ratajczyk (46' Paweł Przybysławski), Sebastian Woźniak, Ernest Bednarek (72' Paweł Kijowski), Mariusz Stachowiak, Marek Wałęga