Rega gubi punkty, Sparta lepsza od Mewy

Remisy zanotowały zespoły z terenu Powiatu Gryfickiego występujące w Szczecińskiej Klasie Okręgowej. O ile jeden punkt zdobyty przez drużyny Polonii i Wybrzeża można uznać za korzystny wynik, to remis Regi na własnym boisku z ligowym średniakiem jest niespodzianką „in minus”. W Klasie Okręgowej Północnej komplet punktów zainkasowały zespoły Wichra Brojce i Sparty Gryfice. Remisowy rezultat padł w spotkaniu Błękitnych Trzygłów z Masovią Maszewo.

Pierwszy punkt w rundzie wiosennej zdobyła drużyna Wybrzeża Rewalskiego Rewal. Podopieczni trenera Tadeusza Piotrowskiego po pierwszych 45 minutach meczu w Szczecinie przegrywali z tamtejszą Stalą 1:0. W 67 minucie arbiter spotkania podyktował rzut karny dla przyjezdnych, który został zamieniony na gola przez Artema Gumeniuka. Żadnej z drużyn nie udało się przechylić szali na swoją stronę i spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Wybrzeże pozostało na dziesiątym miejscu w tabeli z 23 punktami w dorobku. Pojedynek Polonii Płoty z Zorzą Dobrzany rozpoczął się od szybkiego prowadzenia gości, którzy gola zdobyli już w 6 minucie. Niespełna kwadrans później był remis, a wyrównującą bramkę strzelił Dawid Orzechowski. W 32 minucie po trafieniu Adriana Ratajczyka gospodarze wyszli na prowadzenie, jednak drużyna z Dobrzan doprowadziła do remisu tuż przed przerwą. Po zmianie stron przyjezdni po raz trzeci cieszyli się po zdobytym golu i gdy wydawało się, że trzy punkty pojadą do Dobrzan, tuż przed końcowym gwizdkiem wynik na 3:3 ustalił Mariusz Stachowiak. Oba zespoły mecz kończyły w dziesięcioosobowych składach po czerwonych kartkach, w ekipie gospodarzy z boiska wyleciał w 73 minucie Patryk Wasiak. Polonia zrównała się punktami z Czarnymi Lubanowo (oba zespoły mają po 8 pkt) lecz dzięki lepszemu wynikowi w bezpośrednim pojedynku awansowała na przedostatnie, piętnaste miejsce w tabeli. Do czternastej Odry Chojna podopieczni trenera Pawła Przybysławskiego tracą siedem punktów. Wicelider Intermarche Rega Trzebiatów grała na własnym stadionie z Błękitem Pniewo. Zespół z pod gryfińskiej miejscowości zajmujący miejsce w środku ligowej stawki skazywany był na pożarcie i rzeczywiście mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami od przewagi gospodarzy, którzy zmarnowali kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola. W końcu trzebiatowianie wyszli na prowadzenie po trafieniu Patryka Łapy w 38 minucie. Wynik 1:0 utrzymywał się aż do 75 minuty, kiedy to goście wyrównali. Miejscowym nie udało się zdobyć drugiego gola i niespodzianka stała się faktem. Mimo remisu Rega pozostała na drugim miejscu w tabeli Szczecińskiej Klasy Okręgowej z 43 „oczkami”, jednak traci do liderujących rezerw Błękitnych Stargard dwa punkty i ma tylko jeden punkt przewagi nad trzecim Morzyckiem Moryń. Wyniki i tabela: http://ligowiec.net/tabela/985/szczecinska-klasa-okregowa

W spotkaniu Klasy Okręgowej Północnej w Trzygłowie miejscowi Błękitni podejmowali zajmującą trzecie miejsce Masovię Maszewo. Mimo przewagi gospodarzy gola zdobyli zawodnicy z Maszewa i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1. Po zmianie stron napór miejscowych wzrósł, jednak nie przynosiło to efektu bramkowego aż do 87 minuty, kiedy to gola wyrównującego strzelił Mateusz Zakrzewski ustalając tym samym wynik na 1:1. Błękitni nadal plasują się na szóstym miejscu z 29 punktami. Licznie zgromadzeni w sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim im. Karola Kucharskiego kibice nie mogli narzekać na brak emocji w pojedynku Sparty Gryfice z Mewą Resko. Gryficzanie szybko wyszli na prowadzenie, w 7 minucie stratę futbolówki w defensywie Mewy wykorzystał Maciej Szwech i strzałem w długi róg bramki pokonał golkipera przyjezdnych. Dwadzieścia minut później było już 2:0 – bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego gola zdobył Mariusz Remplewicz. Kilka minut później po centrze z rzutu rożnego futbolówkę głową do bramki skierował Szymon Sęk i było już 3:0. Goście zdobyli gola przywracającego im nadzieję na korzystny rezultat tuż przed przerwą. W drugiej połowie gra Sparty ograniczyła się do rozbijania ataków Mewy i prób wyprowadzania kontrataków. Osiem minut przed końcem zespół z Reska strzelił bramkę kontaktową i zrobiło się 3:2. Mimo nerwowej końcówki gospodarzom udało się „dowieźć” zwycięstwo do końca. Sparta zajmuje piąte miejsce i ma 34 punkty na koncie, gryficzanie tracą dwa punkty do czwartej Mewy i pięć do trzeciej Masovii Maszewo. Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Wichra Brojce, którzy na własnym boisku rozbili Orła Łożnica aż 5:0. Dwa gole zdobył Szymon Makarewicz, po jednym dołożyli Adam Cymkiej, Przemysław Szustek oraz Arkadiusz Szustek. Brojczanie są wiceliderem i mają 42 punkty na koncie, tracą do liderującej Floty Świnoujście siedem punktów. Wyniki i tabela: http://ligowiec.net/tabela/987/klasa-okregowa-gr-szczecin-pln

W klasie A rezerwy trzebiatowskiej Regi okazały się lepsze w małych derbach od Sowianki Sowno zwyciężając 3:2. Sowianka zajmuje trzecie miejsce z 28 „oczkami”, lecz traci już do drugiego Prawobrzeża Świnoujście osiem punktów i aż czternaście do lidera, Jantara Dziwnów. Rezerwy Regi plasują się na pozycji numer dziewięć. W Świnoujściu Prawobrzeże rozgromiło Zielonych Wyszobór 10:0. Drużyna z Wyszoboru zajmuje przedostatnie, trzynaste miejsce, i ma cztery punkty na koncie. Cerkwicki Bizon odprawił z kwitkiem Falę Międzyzdroje wygrywając aż 4:0. Cerkwiczanie awansowali na szóste miejsce i mają 21 punktów. Kolejne trzy punkty zdobył Jastrząb, tym razem łosośniczanie wygrali z Żarnowie z tamtejszym Pionierem 1:0. Jastrząb zajmuje jedenastą lokatę. Wyniki i tabela: http://ligowiec.net/tabela/994/a-klasa-szczecin-gr-1

W klasie B ruszyła runda rewanżowa. W dziesiątej kolejce pierwsze zwycięstwo w sezonie odniósł Orzeł Prusinowo, który pokonał rezerwy Jantara Dziwnów 4:1. Trzy punkty dopisał do swojego dorobku również Lotnik Czarne, który ograł w Mechowie tamtejszą Gardominkę 3:1. Bezbramkowym remisem zakończył się pojedynek rezerw Iskry Golczewo z Orłem Mrzeżyno. Ze względu na nieparzystą liczbę drużyn w kolejce pauzował zespół Błękitnych II Trzygłów. Wyniki i tabela: http://ligowiec.net/tabela/1001/b-klasa-szczecin-gr-1