Pustostany i ogródki działkowe pod kontrolą

Pustostany, altanki działkowe czy puste wagony kolejowe. Strażnicy miejscy systematyczne kontrolują teren miasta, w szczególności miejsca, które upodobali sobie bezdomni. Podczas ostatniej rutynowej kontroli, znaleźli kilka osób.

Spadek temperatury i pogarszające się warunki atmosferyczne powodują, że bezdomni są najbardziej zagrożeni wychłodzeniem organizmu. Dlatego strażnicy miejscy regularnie przeprowadzają kontrolę miejsc, o których mają wiedzę, że przebywają w nich bądź mogą przebywać bezdomni. W tych skontrolowanych dziś zastali kilka osób.

- Wraz z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryficach sprawdzaliśmy m.in. ogródki działkowe, pustostany i wagony kolejowe. W większości z tych miejsc zastaliśmy osoby. Byli to zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Strażnicy rozmawiali z tymi osobami, poinformowali o zagrożeniach wynikających z przebywania w miejscach nieogrzewanych. Pracownik OPS przekazał informacje o możliwości skorzystania z darmowych posiłków i długoterminowej żywności – informuje komendant Straży Miejskiej w Gryficach Mariusz Kmiecik.

Podczas kontroli, bezdomni zostali również poinformowani o tym, gdzie mogą uzyskać schronienie. Dziś niemal wszyscy odmówili pomocy. Mimo to służby apelują, aby zawsze w takich sytuacjach reagować i informować, gdy zauważy się osoby bezdomne przebywające na zewnątrz, szczególnie, teraz gdy jest zimno.

Zima to najtrudniejsza pora roku do przetrwania dla osób bezdomnych. Dlatego pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka, nie przechodźmy obojętnie. Zadzwońmy na policję lub straż miejską. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc być może uratuje jej życie.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia