Puchar Polski ZZPN: w Brojcach rozstrzygnęły karne, Błękitni za burtą

W ubiegłą środę rozegrane zostały mecze III rundy Pucharu Polski ZZPN. Seria rzutów karnych była potrzebna aby wyłonić zwycięzcę derbowego pojedynku pomiędzy Wichrem Brojce a Polonią Płoty, zaś Błękitni Trzygłów nie sprostali Pomorzaninowi Nowogard.

Kibice w Brojcach byli świadkami Derbów Powiatu, miejscowy Wicher podejmował grającą na co dzień ligę wyżej Polonię Płoty. Pierwsza odsłona nie przyniosła zbyt wielkich emocji, gra obu drużyn nie kleiła się. Tuż przed przerwą prowadzenie Polonii dał Bartosz Sydorak. Po zmianie stron gospodarze dążyli do wyrównania i udało się to za sprawą trafienia Przemysława Szustka. Wynik 1:1 utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry, dogrywka również nie przyniosła rozstrzygnięcia. W konkursie „jedenastek” skuteczniejsi okazali się zawodnicy z Płotów i dzięki zwycięstwu 5:4 awansowali do kolejnej rundy. Ligowi rywale spotkali się w Trzygłowie, Błękitni rywalizowali z Pomorzaninem Nowogard. W pierwszych 45 minutach gole nie padły, po przerwie prowadzenie objęli goście, jednak trzygłowianie odpowiedzieli trafieniem Patryka Cymkieja. Pomorzanin chwilę później zdobył drugą bramkę i mecz zakończył się wynikiem 1:2. Sensacyjne zwycięstwo odniosła Sparta Gryfice, która rozbiła czwartoligowego Gryfa Kamień Pomorski 3:0 po dwóch trafieniach Michała Korgula i jednym Tomasza Kostrzewy. O tym meczu pisaliśmy we wcześniejszym artykule: http://www.superportal24.pl/niespodzianka-w-gryficach-sparta-odprawila-z-kwitkiem-czwartoligowca/718 . Bez walki do kolejnej fazy rozgrywek awansowało Wybrzeże Rewalskie Rewal, gdyż zespół Korony Stuchowo wycofał się z Pucharu Polski. Już w piątek 23-go września poznamy pary IV rundy Pucharu Polski ZZPN, do rozgrywek dołączą zespoły trzecioligowe, a mecze zostaną rozegrane 5-go października o godzinie 16:15.