Puchar Polski: awans Wybrzeża, reszta drużyn „za burtą”

W ubiegłą sobotę sympatycy regionalnego futbolu po raz ostatni w tym roku mieli okazję zobaczyć na boisku swoje drużyny, rozegrano bowiem spotkania IV rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu szczecińskiego. Do tego etapu dotarły cztery zespoły reprezentujące nasz powiat lecz w kolejnej rundzie zagra jedynie Wybrzeże Rewalskie Rewal.

Na stadionie w Niechorzu zajmujące po rundzie jesiennej trzecie miejsce w tabeli północnej grupy A klasy Wybrzeże Rewalskie Rewal w derbowym pojedynku podejmowało Intermarche Regę Trzebiatów, która także zajmuje trzecią lokatę lecz dwie klasy rozgrywkowe wyżej, czyli w IV lidze. Faworytem pucharowego starcia byli zatem trzebiatowianie lecz boiskowa rzeczywistość okazała się inna, ambitnie grający gospodarze nie odstawali od rywali „zza miedzy” a w 84 minucie po strzale Tomasza Żoły wyszli na prowadzenie, które zdołali utrzymać do ostatniego gwizdka arbitra. Zespół znad morza w V rundzie, która zostanie rozegrana na początku marca, zmierzy się ze zwycięzcą pary Kłos Pełczyce – Zorza Dobrzany. Mecz ten został przełożony na 8-go grudnia gdyż w pierwotnym terminie boisko w Pełczycach nie nadawało się do gry z powodu oblodzenia.

Brojecki Wicher, lider północnej grupy A klasy, na własnym terenie podejmował drużynę rezerw szczecińskiej Pogoni, która na co dzień występuje w III lidze. Gospodarze stawiali czoła młodym Portowcom do 87 minuty, wówczas przyjezdni zdobyli gola dającego im awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Płotach plasująca się na piątym miejscu w A klasie Sparta Gryfice rywalizowała z szóstą drużyną IV ligi, Kluczevią Stargard. Do przerwy gole nie padły, po zmianie stron solidnie do roboty wzięli się goście, którzy w odstępie kilkudziesięciu sekund zdobyli dwie bramki i mogli spokojnie kontrolować grę. Stargardzianie dołożyli jeszcze dwa gole, honor Sparty uratował w ostatniej akcji meczu Krzysztof Kubas ustalając wynik na 1:4.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia