Puchar Polski: awans faworytów, szlagierowo w trzeciej rundzie

Wybrzeże Rewalskie Rewal, Polonia Płoty, Sparta Gryfice, Błękitni Trzygłów i Wicher Brojce – pięć drużyn grających na co dzień w grupie północnej klasy A awansowało do trzeciej rundy regionalnego Pucharu Polski.

Spotkania drugiej rundy rozegrano w minioną środę. W Stuchowie grająca w B klasie Korona podejmowała gryficką Spartę. W regulaminowym czasie gry gole nie padły i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych. Te lepiej egzekwowali gryficzanie i ostatecznie zwyciężyli 5:4.

Polonia Płoty w Goleniowie rywalizowała z B klasową Hanzą, w 36 minucie prowadzenie gościom dał Klaudiusz Miler, ten sam zawodnik na kwadrans przed upływem podstawowego czasu gry podwyższył na 0:2. Tuż przed końcem trzeciego gola dla podopiecznych trenera Pawła Przybysławskiego strzelił Eryk Leder. Gospodarzy stać było na jedno trafienie kilka sekund przed końcem spotkania.

Grad goli można było zobaczyć na boiskach w Cerkwicy, Wyszoborze, Sownie i Gostyniu. B klasowy Bizon Cerkwica rywalizował z grającą w Szczecińskiej Klasie Okręgowej świnoujską Flotą. Przyjezdni nie pozostawili złudzeń cerkwiczanom już do przerwy prowadząc 6:1 aby ostatecznie zwyciężyć aż 14:1, autorem jedynego gola dla Bizona był Mariusz Wlaźlak.

Rewalskie Wybrzeże urządziło sobie trening strzelecki na boisku w Wyszoborze gromiąc w ostatecznym rozrachunku Zielonych 14:0, pięć goli dla drużyny znad morza strzelił Mateusz Świderski, trzykrotnie golkipera gospodarzy pokonali Maksym Bozhenko i Marcin Pietrzak zaś po jednym trafieniu dołożyli Grzegorz Balkowski, Serhii Bodnar, Szymon Pawłowski.

Również brojecki Wicher nie oszczędził swojego rywala rozbijając Sowiankę Sowno 11:0 – hattricka ustrzelił Dmytro Nikolaiev, autorem dwóch goli byli Szymon Klepuszewski i Vladyslav Dorosh, po jednym golu zdobyli Jacek Chołys, Mariusz Marcinkowski oraz Marcin Bednarczyk, jedna bramka dla gości była trafieniem samobójczym.

Siedem goli zaaplikowali Bałtykowi Gostyń piłkarze Błękitnych Trzygłów. Do przerwy goście prowadzili 3:0 po golach autorstwa Jakuba Ragusa, Błażeja Lisiaka i Krzysztofa Pawlucha. W drugiej odsłonie kolejne trafienia „dorzucili' Eryk Wróbel, Krzysztof Pawluch, Szymon Stefanik i Mateusz Gibas.

Spotkania trzeciej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu szczecińskiego rozegrane zostaną w środę, 19 września, o godzinie 17:00. W Gryficach Sparta podejmować będzie Iskrę Golczewo, która na co dzień występuje w Szczecińskiej Klasie Okręgowej a w drugiej rundzie pucharowych zmagań pokonała Falę Międzyzdroje 2:1. Dwa kolejne pojedynki to powiatowe derby: w Trzygłowie Błękitni zagrają z Wybrzeżem Rewalskim Rewal zaś płotowska Polonia podejmie zespół Wichra Brojce.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia