Przystań kajakowa otwarta tylko w weekend

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy gryficka przystań kajakowa zostanie otwarta. Wiadomo za to, że korzystać z niej będzie można tylko dwa dni w tygodniu.

- Mimo że pogoda wspaniała, to przystań kajakowa w Gryficach zamknięta. Już w ubiegłym roku, kiedy odwiedzałem moje rodzinne miasto, to przystań czynna była tylko w weekendy, a jak na złość wtedy padał deszcz. W tym roku ponoć jest całkowicie zamknięta - napisał do naszej redakcji pan Andrzej, który prosi o sprawdzenie, jak to jest naprawdę z gryficką przystanią.

Jak się dowiadujemy wzorem lat ubiegłych, przystań będzie otwarta. Kiedy jednak mieszkańcy i turyści będą mogli popływać na kajakach, tego jeszcze nie wiadomo. – Przystań nie jest jeszcze otwarta z przyczyn organizacyjnych. O dzierżawę tego miejsca starały się dwa podmioty, ale nic z tych rozmów nie wynikło. W tym momencie szukamy ratowników. Myślę, że za jakiś tydzień, dwa będziemy mogli otworzyć przystań – informuje reporterkę SuperPortalu24 Mirosław Tyburski dyr. ZUK w Gryficach, który jest zarządcą tego miejsca.

Niestety, z przystani nie będzie można korzystać codziennie. Ani też trzy razy w tygodniu, jak to było w roku ubiegłym. W tym sezonie to miejsce otwarte będzie tylko dwa razy w tygodniu. – Będzie to sobota i niedziela. Jest to spowodowane tym, m.in. że w te właśnie dni jest najwięcej osób. Inną przyczyną, dla której przystań będzie funkcjonowała tylko w te dni, to zbyt mało środków w budżecie – przekazuje M. Tyburski.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia