Przygotowań ciąg dalszy. Ostatni sparing Regi na „szóstkę”

Niespełna tydzień pozostał do inauguracji rozgrywek IV ligi w której, jako beniaminek, zagra Intermarche Rega. Trzebiatowianie w ostatnim meczu sparingowym zaaplikowali swoim rywalom aż sześć goli. Sparta Gryfice i Polonia Płoty wzięły udział w międzynarodowym turnieju „Pomerania Cup”.

W ostatnim meczu sparingowym przed startem sezonu 2017/2018 piłkarze Intermarche Regi Trzebiatów rozbili 6:0 występujący w Koszalińskiej Klasie Okręgowej zespół rezerw Kotwicy Kołobrzeg. Trzy razy do bramki rywali trafił Seweryn Zelmachowicz, dwukrotnie ta sztuka udała się Kamilowi Kordowskiemu a autorem jednego trafienia był Patryk Łapa. Rozgrywki IV ligi trzebiatowianie zainaugurują w sobotę, 12 sierpnia. Na własnym boisku podopieczni trenera Kamila Twarzyńskiego podejmować będą drużynę Olimpu Gościno – początek spotkania o godzinie 12:00.

Nieźle na tle czwartoligowej Iny Goleniów spisali się piłkarze Wichra Brojce. Przez całe spotkanie utrzymywał się bezbramkowy remis lecz w ostatniej minucie po kontrataku goleniowianie zdobyli gola, który przesądził o ich zwycięstwie. Kolejny test-mecz brojczanie rozegrają w najbliższą sobotę, kiedy to na własnym boisku o godzinie 18:00 zmierzą się ze Spartą Gryfice. Wysokiej porażki doznał zespół Wybrzeża Rewalskiego Rewal – lepsza od podopiecznych trenera Tadeusza Piotrowskiego okazała się Astra Ustronie Morskie (Koszalińska Klasa Okręgowa) zwyciężając w Niechorzu 6:1. Drużyna z Ustronia jest jednak głównym faworytem do awansu i nie dziwi fakt, że dobrze zaprezentowała się na tle Wybrzeża. Kolejny test-mecz przed drużyną z Rewala 12 sierpnia o godzinie 18:00 – do Niechorza przyjedzie A klasowa Korona Stuchowo.

Udział w turnieju „Pomerania Cup”, który odbył się na stadionie w Płotach, wzięli gospodarze, Polonia, oraz Sparta Gryfice. Spośród ośmiu zespołów aż cztery przyjechały z Niemiec. Poloniści spisali się przyzwoicie zajmując trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji zaś występ Sparty okazał się słaby i zakończyła ona zmagania na ostatnim miejscu. W jakimś stopniu gryficzan może usprawiedliwić fakt, że przyjechali oni „sztywną jedenastką” a ostatnie mecze rozgrywali w niekompletnym składzie. W sobotę, 12 sierpnia, Polonia weźmie udział w Memoriale imienia Janusza Polubca, który odbędzie się w Płotach. Gryficka Sparta na środę, 9 sierpnia, ma zaplanowany sparing w Gostyniu a następnie trzy dni później w Brojcach. Dwutygodniową przerwę od rozgrywania sparingów mają Błękitni Trzygłów. Ostatni mecz kontrolny zespół dowodzony przez trenera Damiana Ragusa rozegra w najbliższą sobotę - rywalem trzygłowian będzie Iskra Golczewo. 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia