Przez remont zostali pozbawieni chodnika

- Jesteśmy zmuszeni chodzić ulicą – alarmuje nasza czytelniczka. Kobieta podobnie jak inni mieszkańcy ulicy Kamieńskiej w Gryficach nie czują się bezpiecznie, bo z dnia na dzień zostali pozbawieni chodników.

Z początkiem listopada na ulicy Kamieńskiej w Gryficach rozpoczęła się przebudowa. Prace obejmują wymianę nawierzchni drogi oraz chodników. I te ostatnie, jak informują nas mieszkańcy, prowadzone są bez zachowania bezpieczeństwa pieszych.

- Chodnik usuwany jest jednocześnie po obu stronach ulicy. Nie mamy się jak bezpiecznie poruszać. Najśmieszniejsze jest to, że po jednej stronie postawiono tablicę, z napisem przejście drugą stroną, ale tam też nie ma chodnika. Jesteśmy więc zmuszeni chodzić ulicą. Rozumiemy, że trwa remont, ale dlaczego kosztem bezpieczeństwa mieszkańców – pyta zdenerwowana mieszkanka ulicy (dane do wiadomości red.).

Jak dowiedzieliśmy się od kierownika robót, równoczesne prowadzenie prac związane z demontażem i ułożeniem obu chodników związane jest z czasem i warunkami pogodowymi. – Musimy się spieszyć i stąd te dodatkowe utrudnienia. Jeślibyśmy najpierw zrobili jedną stronę chodnika, a dopiero później drugą, to nie wyrobilibyśmy się w czasie – przekazuje nam Ryszard Romańczyk z PRD Nowogard i dodaje – naprawdę rozumiem niezadowolenie mieszkańców, ale liczę też na wyrozumiałość. Lada dzień rozpoczniemy układanie nowego chodnika i najpóźniej do 6 grudnia lewa strona będzie już położona i oddana do użytku.

Do tego czasu mają się też zakończyć roboty związane z wymianą nawierzchni. Przebudowa na ulicy Kamieńskiej ma zostać ukończona do 15 grudnia.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia