Przełamanie Wybrzeża, Polonia znów zwycięska. Rega i Wicher nie zwalniają tempa

W dwudziestej pierwszej kolejce „okręgówek” pierwsze wiosenne zwycięstwo odniosła drużyna Wybrzeża Rewalskiego Rewal. Kolejne trzy punkty dopisała do swojego dorobku Polonia, dzięki czemu w Płotach odżyły nadzieje na utrzymanie. Na pozycję wicelidera Szczecińskiej Klasy Okręgowej awansowała trzebiatowska Rega, ligę niżej na drugim miejscu umocnił się Wicher Brojce. Zwycięstwo odnieśli także Błękitni Trzygłów, którzy depczą po piętach Sparcie. Gryficzanie doznali drugiej porażki z rzędu.

Pierwszego zwycięstwa w rundzie wiosennej Szczecińskiej Klasy Okręgowej doczekała się drużyna Wybrzeża Rewalskiego Rewal. Podopieczni trenera Tadeusza Piotrowskiego po trafieniach Jacka Girczyca, Błażeja Szczupaczyńskiego, Kamila Kocieniewskiego i Artema Gumeniuka pokonali w Ińsku tamtejszą Inę 4:1. Wybrzeże ma na koncie 27 punktów i zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli, lecz wyprzedzające ekipę znad morza zespoły Iskry Golczewo i Mierzynianki Mierzyn mają taką samą ilość zdobytych „oczek” (tj. 27). Ciekawy mecz oglądali kibice na stadionie w Płotach, gdzie Polonia podejmowała zajmującą piąte miejsce Stal Szczecin. Gospodarze prowadzenie objęli w 12 minucie po trafieniu Artura Nabrzewskiego, szczecinianie wyrównali osiem minut później. Gola na 2:1 dla Polonii zdobył w 31 minucie Eryk Leder i taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron miejscowi podwyższyli rezultat na 3:1 za sprawą bramki strzelonej przez Mariusza Stachowiaka, Stal zdobyła gola kontaktowego w 51 minucie. Poloniści czwartego gola dołożyli w 78 minucie, kiedy to golkipera gości pokonał Dawid Orzechowski. Mimo usilnych starań szczecinianom udało się zdobyć jedynie trzecią bramkę w doliczonym czasie gry. To czwarte zwycięstwo Polonii wiosną, drużyna z Płotów ma już 17 punktów na koncie i traci zaledwie jedno „oczko” do czternastej Iny Ińsko oraz sześć punktów do dwunastej, teoretycznie pierwszej bezpiecznej lokaty. Śmiało można powiedzieć, że po fatalnej jesieni w Płotach odżyły nadzieje na utrzymanie. Kolejne zwycięstwo odniosła Intermarche Rega Trzebiatów, która tym razem ograła w Szczecinie drużynę Arkonii. Goście objęli prowadzenie w 18 minucie po golu Daniela Kocura, drugi gol dla przyjezdnych był trafieniem samobójczym zawodnika miejscowych. Arkonia jedyną bramkę zdobyła tuż przed końcem. Rega wykorzystała porażkę rezerw Błękitnych Stargard i awansowała na drugie miejsce, trzebiatowianie mają jeden punkt straty do nowego lidera, którym zostało Morzycko Moryń. Wyniki 21 kolejki: Ina Ińsko – Wybrzeże Rewalskie Rewal 1:4, Polonia Płoty – Stal Szczecin 4:3, Zorza Dobrzany – Morzycko Moryń 0:3, Mierzynianka Mierzyn – Iskra Golczewo 5:0, Piast Karsko – Odra Chojna 1:4, Arkonia Szczecin – Intermarche Rega Trzebiatów 1:2, Błękit Pniewo – Czarni Lubanowo 1:2, Błękitni II Stargard – Chemik Police 1:2.

Kolejne zwycięstwo w Klasie Okręgowej Północnej odniósł wicelider, Wicher Brojce. Mimo, że gospodarze sobotniego spotkania, Odrzanka Radziszewo, wyszli na prowadzenie w 20 minucie, goście odpowiedzieli chwilę później trafieniem Marcina Kocura. Po przerwie przyjezdni objęli prowadzenie po celnym strzale Marcina Bednarczyka, na 3:1 podwyższył Marcin Kocur a wynik spotkania na 4:1 dla Wichra ustalił Przemysław Szustek. Wicher ma niezmiennie dziewięć punktów straty do liderującej Floty Świnoujście oraz trzy punkty przewagi nad trzecią Masovią Maszewo. Lepsi od Iskierki Szczecin okazali się Błękitni Trzygłów. Drużyna prowadzona przez trenera Damiana Ragusa na własnym boisku zaaplikowała szczecinianom aż pięć bramek, tracąc przy tym trzy gole. Czterema trafieniami popisał się Bartłomiej Ułasiuk, jedno dołożył Jakub Gnat. Trzygłowianie zajmują szóste miejsce, ale do piątej Sparty Gryfice tracą już tylko dwa punkty. Gryficzanie doznali drugiej porażki z rzędu. Tym razem lepsza od podopiecznych trenera Grzegorza Kubasa okazała się drużyna Promienia Mosty. Pod koniec pierwszej odsłony meczu w Mostach prowadzenie objęli przyjezdni, kiedy to po rzucie rożnym uderzeniem głową futbolówkę do bramki wpakował Szymon Sęk. Po przerwie miejscowi wyrównali po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym. Promień w 84 minucie zdobył bramkę na 2:1 i nie dał wydrzeć sobie zwycięstwa. Gryficzanie nadal zajmują piąte miejsce i mają 37 punktów w dorobku, jednak strata do czwartej Mewy Resko wynosi już osiem punktów. Wyniki 21 kolejki: Mewa Resko – Ehrle Dobra Szczecińska 2:0, Promień Mosty – Sparta Gryfice 2:1, Błękitni Trzygłów – Iskierka Szczecin 5:3, Odrzanka Radziszewo – Wicher Brojce 1:4, Masovia Maszewo – Tanowia Tanowo 5:1, Pomorzanin Krąpiel – Sarmata Dobra 1:1, Flota Świnoujście – Zootechnik Kołbacz 4:0, Orzeł Łożnica – Pomorzanin Nowogard 0:3.

W grupie 1 klasy A rozegrano osiemnastą serię gier. Małe derby powiatu okazały się zwycięskie dla Sowianki Sowno, która ograła w Cerkwicy miejscowego Bizona 5:1. Sowianka zajmuje trzecie miejsce, ma w dorobku 35 punktów – do lidera, Jantara Dziwnów, piłkarze z Sowna tracą dwanaście punktów, do drugiego Prawobrzeża Świnoujście cztery „oczka”. Bizon plasuje się na ósmej pozycji. Bałtyk Gostyń rozbił Zielonych Wyszobór 5:1, drużyna z Wyszoboru zajmuje przedostatnie, trzynaste miejsce z pięcioma punktami na koncie. W Świnoujściu tamtejsze Prawobrzeże ograło zespół Jastrzębia Łosośnica 3:1. Jastrząb plasuje się na jedenastym miejscu. Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy rezerw Regi Trzebiatów, którzy 7:1 ograli Znicz Wysoka Kamieńska. Drużyna z Trzebiatowa jest dziesiąta w tabeli.

Drużyny występujące w grupie 1 klasy B rywalizowały po raz dwunasty w sezonie 2016/2017. Ostatniego miejsca nie opuściła Gardominka Mechowo, która tym razem uległa Światowidowi 63 II Łobez 2:5. Zajmujący czwarte miejsce rezerwy Błękitnych Trzygłów ograły 3:1 zespół Jantara II Dziwnów, porażki w Golczewie doznał, zajmujący siódme miejsce, Lotnik Czarne. Rezerwy Iskry ograły zespół z Czarnego 5:2. Liderowi z Łobza nie sprostał na własnym boisku Orzeł Prusinowo. Światowid zainkasował trzy punkty pewnie ogrywając przedostatni zespół 5:0.