Przekonujące zwycięstwo Regi, falstart Wybrzeża

Rozpoczął się sezon 2017/2018 dla drużyn rywalizujących w klasach okręgowych. Udaną inaugurację zanotowały zespoły Polonii Płoty i Sparty Gryfice, które wygrały swoje spotkania. Jeden punkt za remis zdobył brojecki Wicher, wysokiej porażki doznało Wybrzeże Rewalskie Rewal. Drugą serię gier rozegrano w IV lidze gdzie Intermarche Rega Trzebiatów odniosła wysokie zwycięstwo w meczu wyjazdowym.

IV liga: trzebiatowska Rega po zwycięstwie na początek sezonu w drugiej kolejce udała się do Węgorzyna. Rywalem podopiecznych trenera Kamila Twarzyńskiego była miejscowa Sparta, dla której jest to drugi sezon na czwartoligowym froncie. Mecz od początku ułożył się pomyślnie dla przyjezdnych, gdyż gospodarze już od 10 minuty musieli grać w „dziesiątkę” - czerwoną kartkę obejrzał zawodnik Sparty. Wynik meczu otworzył Jarosław Jarecki, który wykorzystał rzut karny. W 60 minucie drugiego gola dla trzebiatowian zdobył Igor Duńczak, a chwilę później bramkarza miejscowych ponownie pokonał Jarosław Jarecki. Wynik meczu na 0:4 ustalił chwilę przed końcowym gwizdkiem Seweryn Zelmachowicz. Rega po dwóch rozegranych spotkaniach ma sześć punktów na koncie i plasuje się na pierwszym miejscu razem z MKP Szczecinek, który ma identyczny bilans bramkowy (6 strzelonych, 1 stracona). Wyniki 2 kolejki: Vineta Wolin – Sokół Karlino 0:1, Hutnik Szczecin – Gryf Kamień Pomorski 4:3, Kluczevia Stargard – Gryf Polanów 2:1, Bałtyk Koszalin – Leśnik Manowo 5:0, Olimp Gościno – Jeziorak Szczecin 2:0, Rasel Dygowo – Morzycko Moryń 0:1, Sparta Węgorzyno – Intermarche Rega Trzebiatów 0:4, Iskra Białogard – MKP Szczecinek 0:3, Osadnik Myślibórz – Ina Goleniów 0:2.

Szczecińska Klasa Okręgowa: beniaminek z Brojc rozpoczynał sezon od meczu na własnym stadionie ze spadkowiczem, Piastem Chociwel. W 45 minucie gola dla brojczan zdobył Jakub Pierścionek, goście doprowadzili do remisu dwadzieścia minut później. W końcówce za dwie żółte kartki, których konsekwencją była czerwona, z boiska wyleciał zawodnik miejscowych Wojciech Drzewiecki. Wynik nie uległ jednak zmianie. Falstart zanotowali piłkarze rewalskiego Wybrzeża, którzy na stadionie w Niechorzu ulegli drużynie rezerw Błękitnych Stargard aż 0:7. Wyniki 1 kolejki: Ogniwo Babinek – Odra Chojna 4:3, Błękit Pniewo – Dąb Dębno 4:5, Chemik Police – Mierzynianka Mierzyn 5:0, Wybrzeże Rewalskie Rewal – Błękitni II Stargard 0:7, Arkonia Szczecin – Stal Szczecin 1:0, Flota Świnoujście – Iskra Golczewo 6:4, Biali Sądów – Zorza Dobrzany 1:3.

Klasa Okręgowa Północna: już w pierwszej kolejce doszło do starcia dwóch zespołów z Powiatu Gryfickiego – w Płotach miejscowa Polonia, spadkowicz ze Szczecińskiej Klasy Okręgowej, podejmowała Błękitnych Trzygłów. Po ciekawym, obfitującym w sytuacje bramkowe spotkaniu trzy punkty zainkasowali gospodarze, którzy zwyciężyli 1:0 po „złotym golu” Adriana Ratajczyka. Od zwycięstwa sezon rozpoczęła również Sparta Gryfice, choć już na początku spotkania z Promieniem Mosty przegrywała 0:1. Stan rywalizacji wyrównał Tomasz Wlaźlak, lecz przyjezdni po błędzie golkipera gryficzan zdobyli drugiego gola. Jeszcze w pierwszej połowie dwa razy do bramki Promienia trafił, pozyskany z Bałtyku Gostyń, napastnik gospodarzy Robert Pałka i Sparta prowadziła 3:2. Po przerwie miejscowi seryjnie marnowali okazję do podwyższenia wyniku – najlepszej nie wykorzystał Tomasz Wlaźlak trafiając w poprzeczkę po strzale z rzutu karnego. Mimo nerwowej końcówki gościom nie udało się wyrównać i trzy punkty zostały w Gryficach. Wyniki 1 kolejki: Polonia Płoty – Błękitni Trzygłów 1:0, Światowid 63 Łobez – Sarmata Dobra 6:0, Jantar Dziwnów – Mewa Resko 1:0, Odrzanka Radziszewo – Ina Ińsko 1:0, Sparta Gryfice – Promień Mosty 3:2, Orzeł Łożnica – Pomorzanin Nowogard 1:0, KP Przecław – Iskierka Szczecin 0:1, Masovia Maszewo – Ehrle Dobra Szczecińska 4:3.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!