Przebudowa Wałowej wydłużona. Znamy powód

Wydłuża się termin ukończenia przebudowy pierwszego etapu ulicy Wałowej w Gryficach. To z powodu innego zadania – odwodnienia terenu gryfickiej policji, który po większych opadach jest zalewany.

Przebudowa ulicy Wałowej w Gryficach rozpoczęła się we wrześniu. Inwestycja podzielona jest na dwa etapy. Prace przy pierwszym, tj. od Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego do ulicy Mickiewicza są już prawie na ukończeniu. Na przebudowanym dotąd odcinku przeprowadzono najpierw roboty ziemne, wraz z budową kanalizacji, a następnie kostką ze starobruku wyłożono chodniki i jezdnię.

Jak poinformował nas dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Gryficach prace, które miały zostać ukończone do końca października, wydłużą się o miesiąc. – Opóźnienie nie jest zależne od nas. Wynika ono ze złożonego przez Komendę Powiatową Policji w Gryficach wniosku informującego o potrzebie odwodnienia ich terenu. Policja ma już przygotowany projekt i jak tylko wyłoniona przez Komendę firma przeprowadzi te prace, nasz wykonawca przystąpi do ukończenia przebudowy dla tej części inwestycji – przekazuje w rozmowie z reporterką SuperPortalu24 dyr. Sławomir Ruszkowski.

Zakończenie drugiego etapu przebudowy ulicy Wałowej, od Biedronki do Wysokiej Bramy zaplanowane jest na przyszły rok.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia