Prezydent Andrzej Duda deklaruje wsparcie dla Brojc 

- Postaram się Państwa wesprzeć – mówił prezydent Andrzej Duda podczas środowego spotkania z mieszkańcami w Brojcach. 
 

Przyjazd prezydenta Andrzeja Dudy do powiatu gryfickiego zakończył rozpoczętą w trakcie kampanii prezydenckiej serię wizyt we wszystkich polskich powiatach. Środowe spotkanie w Brojcach poprzedzone było wizytą w Trzęsaczu (gm. Rewal), gdzie prezydent zwiedził ruiny kościoła pw. św. Mikołaja.

– Bardzo chciałem spotkać się z moimi Rodakami na miejscu – tam, gdzie oni mieszkają, gdzie żyją, w ich rzeczywistości. Spotkać się, a czasem zderzyć się z ich problemami, troskami, z tym, co na co dzień leży im na sercu; żeby oni mi powiedzieli, czego oczekują, jakiej chcieliby Polski – mówił na spotkaniu z samorządowcami, politykami, przedstawicielami służb mundurowych i mieszkańcami w Szkole Podstawowej w Brojcach prezydent Andrzej Duda.

W swoim wystąpieniu prezydent podziękował także wójtowi Michałowi Zinowikowi za zaproszenie do Brojc i obiecał wesprzeć gminę w wyjściu z trudnej sytuacji finansowej, w jakiej ta się znajduje. - Postaram się Państwa wesprzeć i myślę, że moi współpracownicy, którzy znają tę ziemię, którzy są stąd, z zachodniopomorskiego, pomogą mi w tym, żebyście Państwo te pieniądze rzeczywiście otrzymali – mówił Andrzej Duda, który wspomniał też o nowo wybudowanej S6, która daje realną szansę rozwoju, nie tylko dla gminy Brojce, ale również dla Powiatu Gryfickiego i całego Pomorza Zachodniego. - Bardzo liczę na to, że wkrótce wokół tej drogi powstaną inwestycje, powstaną zakłady pracy, będą nowe miejsca pracy, będą podatki, które będą do kasy gminnej spływały, które będą zasilały Państwa samorząd i będą umożliwiały realizację takich inwestycji, które tutaj Państwu rzeczywiście są bardzo potrzebne – kontynuował swoje przemówienie prezydent, zaznaczając zarazem, że wybudowanie S6 jest wymownym świadectwem tego, że Polska się rozwija.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia