Pożar budynku wielorodzinnego w Brojcach [ZDJĘCIA + FILM]

8 zastępów straży pożarnej walczyło z ogniem, który wybuchł w budynku wielorodzinnym w Brojcach. W wyniku pożaru sześć osób straciło dach nad głową.

Ogień zauważono około godz. 21. Pożar wybuchł w jednym z budynków wielorodzinnych (bliźniak) przy ulicy Długiej w Brojcach. Jak poinformował naszą redakcję Józef Brzeziński z PSP w Gryficach, do walki z żywiołem wysłano 8 zastępów straży pożarnej. Pożar wybuchł w rejonie poddasza w jednej z części poddasza, gdzie znajdowały się trzy mieszkania. W wyniku pożaru dach nad głową straciło sześć osób. Ogień był tak duży, że zajął częściowo drugą część budynku, którą zamieszkiwały cztery osoby.

W tej chwili pożar jest już ugaszony. Cały czas trwają ostatnie prace rozbiórkowe i ewakuacja mienia. Część budynku, w którym wybuchł pożar nie nadaje się do zamieszania.

Na miejsce pożaru przybył wójt Brojc. Jak poinformował reportera SuperPortalu24 Michał Zinowik, na tę chwilę poszkodowani mieszkańcy są zabezpieczeni. Znaleźli schronienie u rodziny i sąsiadów. Już jutro od samego rana Urząd Gminy w Brojcach rozpocznie udzielanie pierwszej niezbędnej pomocy pogorzelcom.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia