Powiat zrezygnował z dofinansowania drogi Nowielice - Gorzysław. Dlaczego?

- Rozmawiamy z wojewodą o możliwości sfinansowania tej drogi w przyszłym roku – mówi wicestarosta gryficki Waldemar Wawrzyniak w kontekście zwrotu przez Powiat Gryficki dofinansowania na remont drogi Nowielice – Gorzysław.
 

Starostwo Powiatowe wycofało się z dofinansowania wartej blisko 8 mln złotych inwestycji drogowej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Chodzi o przebudowę drogi powiatowej Nowielice – Gorzysław, na którą Powiat Gryficki otrzymał z rządowego programu 50 procent dofinansowania.

O wycofaniu się z dotacji jako pierwszy poinformował na swoim profilu na Facebooku radny powiatowy PiS Grzegorz Burcza. O rezygnacji ze środków mówiła także kandydująca w wyborach parlamentarnych Katarzyna Dyczyńska. – Ludzie są najbardziej pokrzywdzeni i przykre jest, że przede wszystkim nie myśli się o nich. Jeżeli daje się szansę i nagle zabiera z przyczyn irracjonalnych nie popartych jakimiś konkretami, to jest to naprawdę nie w porządku – komentowała dla Kroniki Szczecińskiej TVP3 SZCZECIN kandydatka Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu RP.

Powody odstąpienia Powiatu Gryfickiego z przyznanej dotacji wyjaśnił wicestarosta gryficki, który był gościem programu Studio SuperPortalu24. Wśród przyczyn Waldemar Wawrzyniak wskazał m.in. liczne inwestycje jakie realizuje w tym roku powiat i brak wystarczających środków własnych na remont drogi (4 mln zł. przyp. red.).

- Rozmawiamy z wojewodą o możliwości sfinansowania tego zadania w przyszłym roku. Spróbujemy, na pewno tego nie zostawiamy. Dzisiaj ta sprawa jest wstrzymana. Szukamy na przyszłość rozwiązań, żeby tę drogę zrobić, bo jest przygotowana dokumentacja – zapewnił w Studio SuperPortalu24 Waldemar Wawrzyniak. ZOBACZ PROGRAM

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia