Powiat Gryficki przystępuje do projektowania przebudowy ul. Zdrojowej w Gryficach

Powiat Gryficki zamierza przystąpić do przebudowy powiatowego odcinka ul. Zdrojowej w Gryficach. W tym celu Zarząd Powiatu Gryfickiego przeznaczył środki na wykonanie dokumentacji technicznej przebudowy ul. Zdrojowej na odcinku 728 metrów.

Dokumentacja techniczna obejmować będzie wykonanie nowej nawierzchni jezdni oraz chodników po obu stronach drogi, co ma pozwolić na uporządkowanie i poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych i ruchu pojazdów. Jednocześnie Powiat Gryficki zwrócił się do Burmistrza Gryfic z propozycją przyłączenia do zadania i sfinansowania przebudowy dalszego odcinka drogi stanowiącej własność Gminy.

Sprawa ul. Zdrojowej od lat nie mogła doczekać się rozwiązania. Pogarszający się stan ulicy od dawna nie spełnia warunków dla bezpiecznego i komfortowego użytkowania drogi. Dlatego w czerwcu tego roku mieszkańcy wystosowali petycję do zainteresowanych organów o przeprowadzenie niezbędnego remontu ul. Zdrojowej i drogi na Osadzie Zdrój, pod którą zebrano ponad 400 podpisów. 

Czytaj: Ponad 400 podpisów pod petycją w sprawie ulicy Zdrojowej. Piknik na Zdrojach udany...

Organizator zbiórki podpisów pod petycją Grzegorz Szczudło wyraził zadowolenie z podjęcia działań przez Powiat Gryficki, uznając to za pierwszą zapowiedź w kierunku rozwiązania problemu ulicy Zdrojowej i Osady Zdrój.  - Pamiętajmy o wyznaczeniu miejsca dla ruchu pieszego i rowerowego w ciągu całej drogi, która coraz częściej odwiedzana jest w celach rekreacyjnych przez mieszkańców naszego miasta - przypomina Szczudło, który jest zaangażowany w sprawę ulicy Zdrojowej.

Sprawie nie pomaga fakt, że droga należy do 3 właścicieli, gminy Gryfice, powiatu gryfickiego i Nadleśnictwa Gryfice. które pomimo że deklarują podjęcie działań, to problem jednak stanowi doprowadzenie do wspólnego porozumienia.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia