Poszukiwania zaginionego kutra zawieszone

Akcja poszukiwawcza zaginionego w pobliżu Mrzeżyna kutra nie będzie kontynuowana. Na pokładzie ŚWI 82. znajdowały się cztery osoby. Ciało jednego z rybaków zostało wczoraj odnalezione.

We wtorek poszukiwania zaginionego na Bałtyku kutra prowadzone były do godz. 22. Dziś, jak informuje naszą redakcję rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni, akcja poszukiwawcza nie została wznowiona.

- Na ten moment służby ratunkowe nie poszukują zaginionego kutra. Jeśli jednak na obszarze na którym, prowadzone były poszukiwania, pojawią się elementy czy pozostałości po jednostce, lub też ujawniony zostanie rozbitek, poszukiwania zostaną wznowione – mówi w rozmowie z reporterką SuperPortalu24 Rafał Goeck.

Na pokładzie 10-metrowego kutra ŚWI 82 znajdowało się czterech rybaków. Ostatni kontakt z jednostką był we wtorek (14.05.) około godz. 2 w nocy. O zaginięciu łodzi poinformował po godz. 12 jej armator. Natychmiast rozpoczęto akcją poszukiwawczą, w której udział wzięły statki ratownicze Szkwał i Pasat z Kołobrzegu oraz Cyklon ze Świnoujścia. Dołączył do nich Orkan z Ustki biorący udział w międzynarodowych ćwiczeniach w okolicy Bornholmu. Poszukiwania prowadzono również z powietrza.

O godz. 14.26 około 3 mil od Mrzeżyna służby odnalazły tratwę ratowniczą. Pod nią odkryto jedno ciało.

W dalszym ciągu nie wiadomo co stało się z kutrem. Nieznany jest też los pozostałych członków załogi.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia