"Postapokalipsa według Tomasza" – wernisaż Tomasza Panka [ZAPROSZENIE]

Gryficki Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa cyfrowego autorstwa gryficzaniana Tomasza Panka pt. "Postapokalipsa według Tomasza".

Wernisaż odbędzie się 13 czerwca (czwartek) 2019 r. o godz. 17:00 w Muzeum i Galerii "Brama" w Gryficach. Wystawa czynna - czerwiec/ lipiec 2019 r.

Tomasz Panek, urodzony w 1990 roku w Gryficach, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, aktualnie żyjący i tworzący w Szczecinie.
Rysunek od zawsze sprawiał mu przyjemność, niezależnie od tego, czy rysował na kartce z bloku, czy na marginesie zeszytu podczas wykładów. Wciąż nie potrafi się zdecydować co do formy wyrazu, dlatego z jednej strony jest autorem dwóch części satyrycznego, ciepło przyjętego „Mało szczegółowego przewodnika po Szczecinie” z drugiej strony zajmuje się malarstwem cyfrowym, co zaowocowało serią "Szczecin 2200" ukazującym miasto w postapokaliptycznym wydaniu. Z trzeciej strony zaś jest autorem komiksu nawiązującego klimatem do noir pt. „Rzeźnik” w ramach wydania „Komiks Szczeciński”, gdzie zilustrował historię Rzeźnika z Niebuszewa.

Podczas wernisażu „Postapokalipsa według Tomasza” zaprezentowane zostaną prace wykonane w technice malarstwa cyfrowego, które przedstawiają znane, istniejące w rzeczywistości lokacje w postapokaliptycznym wydaniu, wedle scenariusza, gdzie w wyniku narastających konfliktów wybucha wojna atomowa. Konsekwencją jest zupełnie nowa rzeczywistość, powstała w wyniku zniszczenia cywilizacji człowieka w formie, jaką znamy dziś.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia