Polonia psuje święto Sparcie. 0:3 na Sportowej

Piłkarze płotowskiej Polonii wywieźli trzy punkty z Gryfic ogrywając Spartę dzięki bramkom zdobytym w drugiej połowie spotkania. Nie zabrakło emocji i czerwonych kartek.

Jako pierwsi gola mogli zdobyć gospodarze, kiedy to po strzale Mariusza Remplewicza piłka o centymetry minęła spojenie słupka z poprzeczką. W odpowiedzi po silnym uderzeniu Artura Nabrzewskiego futbolówkę na poprzeczkę końcówkami palców sparował Adam Szmyt. Więcej pracy miał golkiper przyjezdnych Marcin Kopeć, który dwukrotnie musiał interweniować po strzałach Jakuba Wołocha, miał także odrobinę szczęścia kiedy to w dogodnej sytuacji, uderzając piłkę głową, w światło bramki nie trafił Tomasz Wlaźlak. Polonia odpowiedziała chwilę przed przerwą – Eryk Leder będąc na wprost bramki strzelał silnie, lecz niecelnie. Po zmianie stron znakomitą okazję do objęcia prowadzenia mieli miejscowi, Tomasz Wlaźlak zagrał piłkę wzdłuż bramki na nogę Mariusza Remplewicza lecz jego strzał okazał się niecelny. Chwilę później akcja przeniosła się po bramkę Sparty i arbiter dopatrzał się zagrania piłki ręką w polu karnym – podyktowany rzut karny został zamieniony na gola przez Mariusza Stachowiaka. Kilka minut później miała miejsce bliźniacza sytuacja – ręką zagrywał Krzysztof Kubas lecz tym razem intencje Stachowiaka wyczuł Adam Szmyt i obronił strzał z jedenastu metrów. Po upływie kolejnych minut drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, obejrzał Kamil Stołowski i gospodarze musieli radzić sobie w osłabieniu. Po centrze z rzutu wolnego w pole karne i niefortunnej interwencji Szymona Sęka, który skierował futbolówkę do własnej bramki, goście prowadzili 0:2. Po kilku minutach wyrównały się siły na boisku, czerwoną kartką za niesportowe zachowanie został ukarany Mateusz Franaszek. Miejscowi dążyli do zdobycia gola kontaktowego, lecz ich akcje ofensywne były skutecznie rozbijane przez płotowskich defensorów. Sparta nadziała się na kontrę którą nieprzepisowo przerwał Mateusz Świtniewski i po raz trzeci w tym spotkaniu arbiter musiał wyciągnąć czerwoną kartkę. Wynik meczu na 0:3 ustalił Eryk Leder wykorzystując podanie po kontrataku.

Sparta Gryfice – Polonia Płoty 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Stachowiak (karny) 60', 0:2 (samobójcza) 77', 0:3 Leder 88'

Czerwone kartki: Stołowski, Świtniewski (Sparta) / Franaszek (Polonia)

Sparta Gryfice: Szmyt – Kubas, Kujawski D.(Kostrzewa), Remplewicz, Motel, Sęk, Wołoch (Szwech), Stołowski, Świtniewski, Wlaźlak, Kowalczyk (Drzewiecki M.)

Polonia Płoty: Kopeć – Feledyn, Woźniak, Mirecki (Ratajczyk D.), Leder, Stachowiak, Podbiegło, Ratajczyk A. (Franaszek M.), Nabrzewski, Orzechowski (Wasiak), Wałęga (Bednarek)