Polonia Płoty zwycięzcą VIII Memoriału Janusza Polubca

Tym razem niespodzianki nie było, drużyna płotowskiej Polonii zajęła pierwsze miejsce w rozegranym po raz ósmy memoriale ku pamięci sportowca, zasłużonego działacza sportowego, trenera i wychowawcy.

Turniej, który jak co roku odbył się na Stadionie Miejskim w Płotach, miał na celu nie tylko uczczenie pamięci Janusza Polubca ale także integrację społeczności lokalnej Gminy Płoty. Niestety, z różnych względów w imprezie sportowej udziału nie wziął zespół Gardominki Mechowo i organizatorzy zmuszeni byli do zmiany systemu prowadzenia turnieju – grano systemem „każdy z każdym” na dwóch boiskach: głównym i ze sztuczną nawierzchnią. Gospodarze, miejscowa Polonia, wygrali trzy z czterech spotkań tylko raz dzieląc się punktami z rywalem a w decydującym o zwycięstwie pojedynku ograli ubiegłorocznego triumfatora, Sowiankę Sowno 2:0 – zespół z Sowna zmagania zakończył na drugim miejscu, na trzecim stopniu podium uplasowała się Reprezentacja Sędziów ZZPN, czwarta lokata przypadła Zielonym Wyszobór zaś ostatnie, piąte miejsce, zajęła drużyna Lotnika Czarne. Najlepszym strzelcem turnieju został Sławomir Drzewiecki z Sowianki Sowno zaś tytułem najlepszego zawodnika organizatorzy uhonorowali Kamila Lewandowskiego (Polonia Płoty). Wręczenia nagród po zakończeniu zmagań sportowych dokonała Pani Teresa Polubiec, żona Janusza Polubca, oraz prezes klubu LKS Polonia Płoty, Grzegorz Ratajczyk.

Uhonorowany został także zespół trampkarzy Polonii prowadzony przez duet trenerski Artur Nabrzewski – Damian Ratajczyk, który w sezonie 2017/2018 zwyciężył we wszystkich 26 rozegranych spotkaniach i bezapelacyjnie wygrał swoją grupę. Przyznane zostały również Honorowe Odznaki ZZPN w Szczecinie: złote odznaki otrzymali Artur Nabrzewski i Artur Franaszek, srebrne Waldemar Domański i Artur Kozłowski zaś brązowe Artur Hrynkiewicz-Sudnik, Krystian Mirecki i Daniel Kaput.

Organizatorem przedsięwzięcia był Ludowy Klub Sportowy Polonia Płoty, Gmina Płoty, Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej w Szczecinie oraz firmy wspomagające.

Źródło: facebook.com/LksPoloniaPloty

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia