Polki gromią, debiutancki gol Roksany Ratajczyk!

Reprezentacja Polski kobiet wygrała 6:0 towarzyski mecz z Estonią rozegrany w Ostródzie. Po raz pierwszy w dorosłej kadrze od pierwszej minuty grały cztery zawodniczki w tym, pochodząca z Płotów, Roksana Ratajczyk.

Dla wychowanki płotowskiego Mokasyna, a obecnie zawodniczki Olimpii Szczecin, był to bardzo udany debiut, gdyż już w 9 minucie meczu umieściła futbolówkę w siatce otwierając wynik spotkania. W 60 minucie Ratajczyk opuściła boisko zmieniona przez Agnieszkę Winczo. Kolejna okazja do występu w narodowych barwach nadarzy się już w poniedziałek. Wówczas to podopieczne selekcjonera Michała Stępińskiego zagrają towarzysko z Grecją.

Polska – Estonia 6:0 (3:0), bramki: 1:0 - Roksana Ratajczyk 9', 2:0 - Klaudia Lefeld 28', 3:0 - Julia Matuschewski (k.) 45', 4:0 - Patrycja Balcerzak 50', 5:0 - Patrycja Balcerzak 78', 6:0 – Ewelina Kamczyk 85'

Polska: Anna Szymańska - Joanna Operskalska, Oliwia Woś, Paulina Dudek (46' Agata Guściora) - Dagmara Grad (46' Ewelina Kamczyk), Patrycja Balcerzak, Klaudia Lefeld, Nikol Kaletka (46' Dominika Grabowska), Natalia Chudzik (46' Martyna Wiankowska) - Roksana Ratajczyk (60' Agnieszka Winczo), Julia Matuschewski (71' Ewa Pajor)