Policjanci podsumowali wakacje: Było bezpiecznie...

Mniej wypadków, kolizji i zatrzymanych praw jazdy. Na drogach nie brakowało pijanych i będących po spożyciu innych środków odurzających kierujących – oto bilans wakacyjnych miesięcy w naszym powiecie. 
 

Gryficka policja podsumowała wakacyjne miesiące w powiecie gryfickim. Jak wynika z danych, tegoroczne letnie miesiące były bezpieczniejsze, niż te w roku ubiegłym.

- W okresie od 22 czerwca do 2 września 2018 na drogach naszego powiatu odnotowano 223 kolizje i 5 wypadków drogowych w wyniku czego śmierć poniosła jedna osoba, a 6 osób zostało rannych, co stanowi znaczny spadek w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym, w którym odnotowano 260 kolizji i 10 wypadków drogowych, w których śmierć poniosła również 1 osoba, a 10 osób zostało rannych - wylicza podkom. Zbigniew Frąckiewicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.

W czasie wakacyjnych miesięcy policjanci z powiatu gryfickiego zatrzymali 28 praw jazdy. To o 9 mniej niż podczas ubiegłorocznych letnich miesięcy. – Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h prawo jazdy straciło 7 kierowców. To tyle samo co analogicznym okresie ubiegłego roku. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do niego 18 kierujących. W ubiegłym roku było ich o 7 więcej. Podobnie jak podczas ubiegłorocznych wakacji, na terenie naszego powiatu doszło do jednego utonięcia – przekazuje rzeczni policji w Gryficach.

W zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom przebywającym na terenie powiatu gryfickiego pomagali także policjanci z Oddziału Prewencji Policji ze Szczecina i innych garnizonów.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia