Piknik militarny w Pogorzelicy - zaproszenie 

Już w najbliższy czwartek na dworcu w Pogorzelicy odbędzie się piknik militarny z okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

W Święto Wojska Polskiego, 15 sierpnia 2019 r. Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza na dworzec w Pogorzelicy, gdzie odbędzie się piknik militarny z okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Początek imprezy - godz. 16:00.

- Impreza rozpocznie się od inscenizacji pt."Wrzesień '39", w której weźmie udział grupa rekonstrukcji historycznej "Nałęcz", działająca przy Klubie Garnizonowym w Trzebiatowie. Pociąg, wiozący polskie wojsko na front zatrzymany zostanie przez żołnierzy Wermachtu. Następnie, po zwycięskiej bitwie żołnierze wjadą pociągiem na dworzec w Pogorzelicy, gdzie przywita ich orkiestra dęta Red Swing Low - informują organizatorzy wydarzenia. - W programie imprezy znajdzie się prezentacja polskich żołnierzy w mundurach z różnych epok historycznych, odbędą się pokazy ładowania działa i muszkietów, wspólne śpiewanie popularnych pieśni patriotycznych oraz poczęstunek, w postaci grochówki z prawdziwej wojskowej garkuchni. W miejscu imprezy będzie można spróbować swoich sił na strzelnicy oraz upiec kiełbaski w ognisku. Na zakończenie pikniku odbędzie się koncert szczecińskiego zespołu After Blues.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia