Pieśni, z którymi szliśmy do wolności

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Modlimowie świętowali 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Była uroczysta akademia i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Daleka była droga do niepodległości. Długo, bo aż 123 lata szli po nią Polacy. Szli przez morza krwi, rzeki łez, godziny nadziei. Szli z pieśnią w sercu i na ustach.

Dzisiejsza akademia w Szkole Podstawowej w Modlimowie poświęcona 101 rocznicy odzyskania niepodległości była spotkaniem z pieśniami patriotycznymi, z którymi szliśmy do wolności.
Uroczystość rozpoczęło wspólne zaśpiewanie wszystkich zwrotek naszego hymnu narodowego. Następnie zaproszeni goście oraz cała szkolna społeczność zgromadzeni przy symbolicznym ognisku z wielkim zapałem i gromkim głosem zaśpiewali: „Polskie kwiaty”, „Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani pod okienko” oraz  „Piechotę" i pieśń symbol – „My pierwsza Brygada”.

Aby podkreślić, że 11 listopada to wielka data symbolizująca miłość do Ojczyzny, walkę o wolność i wiarę w zwycięstwo zatańczono poloneza i krakowiaka, a także zaśpiewano utwór pt. „jesteśmy Polką i Polakiem”.

Karol Wojtyła powiedział: „Wolność stale trzeba zdobywać, nie można jej tylko posiadać”. Niech dzisiejsza uroczystość będzie dużym krokiem do tego, aby zrozumieć wagę tych słów, zarówno w odniesieniu do przeszłości, jak i do teraźniejszości i przyszłości.

teskt. Jolanta Mazur

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia