Pielgrzymka do Medjugorie i słonecznej Chorwacji - ZAPROSZENIE

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie i słonecznej Chorwacji. Wyjazd odbędzie się w dniach 25 maja - 1 czerwca br. Sprawdź szczegóły. 

Szczegółowy plan pielgrzymki:

 

Dzień 1, 25.05.2019  
Przejazd z Kamienia Pomorskiego w okolice Zagrzebia.

Dzień 2, 26.05.2020 MARIJA BISTRICA
Przyjazd do Mariji Bistricy - najważniejszego chorwackiego Sanktuarium Maryjnego. Historia tego niezwykłego miejsca sięga XV wieku. Prawdopodobnie właśnie z tego okresu pochodzi czczona tu do dziś niezwykła figura Czarnej Madonny, wyrzeźbiona przez nieznanego artystę ludowego. Obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 3,  27.05.2020 SZYBENIK

Śniadanie. Przejazd do Szybenika - przepięknego chorwackiego miasteczka położonego nad zatoką. Spacer zabytkową starówką i zwiedzanie m.in. jednej z najpiękniejszych budowli Dalmacji – Katedry Św. Jakuba. Obiadokolacja i nocleg w Medjugorie.

Dzień 4, 28.05.2020 MEDJUGORIE – TIHALJINA – WODOSPADY KOCUSA

Śniadanie. Będziemy uczestniczyć w modlitwach i nabożeństwach m.in.: - na górze Kriżevac. Na pamiątkę 1900 rocznicy śmierci Jezusa mieszkańcy Medjugorie wznieśli w 1934 roku ośmiometrowy krzyż. Wierni w tym miejscu dają wyraz swojej pobożności, idąc od stacji do stacji Drogi Krzyżowej. Odwiedzimy kościół w Tihaljinie, w którym znajduje się piękna figura Matki Bożej, wskazana przez widzących, jako najbardziej podobna do Matki Bożej, z którą mają widzenia. Przejazd nad Wodospady Koćuša. Obiadokolacja i nocleg w Medjugorie.

Dzień 5, 29.05.2020 DUBROWNIK

Śniadanie. Wyjazd do Dubrownika, jednego z najsłynniejszych miast w basenie Morza Śródziemnego, miejsca o wyjątkowej historii, nazywanego Perłą Adriatyku. Spacer po pięknej kamiennej starówce, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, otoczonej najdłuższym systemem fortyfikacyjnym w Europie. Następnie przejdziemy po Placa, tętniącej życiem arterii starego miasta, od Wielkiej Fontanny Onufrego do Placu Luža z reprezentacyjnymi budowlami. Zobaczymy z zewnątrz także katedrę oraz klasztor franciszkanów z XIV w. Obiadokolacja i nocleg w Medjugorie.

 

Dzień 6, 30.05.2020 MEDJUGORIE – RIWIERA MAKARSKA

Śniadanie. Będziemy uczestniczyć w modlitwach i nabożeństwach m.in.: - na Górze Objawień – tak się dzisiaj nazywa wzniesienie Podbrdo we wsi Bijakovici, gdzie wizjonerzy widzieli Maryję na początku objawień. Miało to miejsce pod koniec czerwca 1981 roku. Od tego momentu gromadzą się tutaj pielgrzymi i odmawiają różaniec. W miarę możliwości spotkanie z widzącymi. Wyjazd na Riwierę Makarską. Wypoczynek nad Adriatykiem. Obiadokolacja i nocleg w Medjugorie.

Dzień 7, 31.05.2020 TROGIR

Śniadanie. Przejazd do Trogiru, gdzie zobaczymy starówkę, która jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz Katedrę św. Wawrzyńca. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8, 01.06.2020

Śniadanie. Przejazd do Polski. Zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.
*Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena: 970 zł + 150€

Cena zawiera: Przejazd komfortowym autokarem. Zakwaterowanie: 6 x nocleg w pokojach 2,3 - osobowych z łazienkami. Wyżywienie: 6 x śniadanie, 6 x obiadokolacja z wodą. Opiekę pilota i lokalnych przewodników. Ubezpieczenie turystyczne AXA: KL do kwoty 10 000 EUR, NNW do 2 000 EUR, bagaż do 200 EUR. Identyfikator Pielgrzyma oraz krótki przewodnik z programem pielgrzymki.

 

Rezerwację Mszy Świętych. Podatek miejski – city tax. Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Wypożyczenie Tour Guide – nowoczesnego systemu słuchawkowego z bateriami dla każdego uczestnika na cały czas trwania wycieczki.

 

Warunki płatności: Przy podpisaniu umowy Uczestnik wpłaca 570 zł zaliczki. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki.  

Kontakt - Mirosława tel. 604 - 06 - 09 - 66.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia