Petycja pod budowę psiego wybiegu złożona ...

Grzegorz Szczudło kilka miesięcy temu zainicjował akcję zbierania podpisów pod utworzeniem psiego wybiegu. Dziś wniosek wraz 263 podpisami wręczył burmistrzowi Gryfic.

Część parku znajdująca się w obrębie murów obronnych i Wysokiej Bramy. To tutaj według założenia Grzegorza Szczudło mógłby już w niedalekiej przyszłości powstać psi wybieg. Społecznik, a zarazem miłośnik zwierząt, jakiś czas temu zainicjował akcję zbierania podpisów za utworzeniem psiego wybiegu, o czym informowaliśmy w grudniowym artykule pt. Czy w Gryficach powstanie psi park? Przez kilka miesięcy rozmawiał z mieszkańcami i zbierał podpisy, które wraz z wnioskiem  złożył na ręce burmistrza Gryfic. W sumie pod petycją podpisało się 263 osób.

- Jeśli wśród państwa są posiadacze psów, do tego mieszkający w mieście, to wiedzą państwo jak dużym problemem jest utrzymanie psa bez możliwości swobodnego jego wyprowadzenia. Wybiegi dla psów to dzisiaj jedyna możliwość, która daje szanse właścicielom bez ryzyka i konsekwencji puszczenia psa swobodnie bez kagańca i bez smyczy […]. Składając ten wniosek, chciałbym tylko państwa poprosić, abyście podeszli do niego w sposób wnikliwy, odpowiedzialny i szukający lepszego rozwiązania dla tego pomysłu – apelował podczas dzisiejszej sesji do burmistrza Gryfic i Rady Miejskiej, Grzegorz Szczudło.

Wniosek, który w imieniu swoim i sporej grupy mieszkańców złożył dziś mieszkaniec Gryfic, oprócz budowy psiego wybiegu zakłada także przeprowadzenie modernizacji alejek otaczających teren planowanego wybiegu, ich remont, zamontowanie nowych ławek oraz oświetlenia alejek. Petycją już w najbliższym czasie zajmie się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji.


 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia