Pełna sala podczas spotkania z RPO dr Adamem Bodnarem

Mieszkańcy Gryfic i okolic mieli możliwość porozmawiania z Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Chętnych nie brakowało. Aula w Wydziale Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Gryficach wypełniła się po brzegi zainteresowanymi spotkaniem.

Wizyta dr Adama Bodnara, którą zaaranżował Wydział Ekonomii i Pedagogiki w Gryficach, odbyła się w auli uczelni. Wśród zainteresowanych, którzy przyszli posłuchać do ma do powiedzienia Rzecznik Praw Obywatelskich, a przy okazji zadać pytania był m.in. poseł na Sejm RP Artur Łącki, starosta gryficki Ryszard Chmielowicz, wiceburmistrz Gryfic Marzena Domaradzka, członek Zarządu Powiatu Gryfickiego Jan Trafny, a także przedstawiciele oświaty i sądownictwa. Obecni byli również gospodarze spotkania dziekan Wydziału w Gryficach prof. ZPSB dr Grażyna Maniak, prodziekan Wydziału w Gryficach dr Jarosław Poteralski oraz rektor ZPSB w Szczecinie prof. dr hab. Aneta Zelek.

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich podzielone było na dwie części. W pierwszej dr Adam Bodnar wygłosił wykład nawiązujący do swojego wystąpienia z połowy grudnia 2019 roku, którego dokonał na podsumowanie III Kongresu Praw Obywatelskich. Podobnie jak wówczas tak i dziś mówił o wyzwaniach, które w perspektywie kilkunastu najbliższych lat będą definiowały Polaków i Polskę. Wśród wyzwań przed jakimi stoi nasz kraj, według perspektywy dr Adama Bodnara znalazły się zmiana klimatu, użycie nowoczesnej technologii, problemy demograficzne, rozdźwięk między światem młodzieży, a osób starszych i kryzys praworządności. Receptą na przygotowanie się do czekających nas zmian, które odczujemy już w 2035 roku, mają być zaufaniem do kompetencji, wiedzy i nauki, wspólnotowość, integracja europejska, służba państwu i edukacja.

W drugiej części spotkania Rzecznik Praw Obywatelskich odpowiadał na pytania zadane przez publiczność. Te dotyczyły zarówno kwestii ochrony środowiska, systemu ochrony prawa, oświaty, edukacji prawnej, jak i tzw. ustawy kagańcowej.

Tuż przed oficjalnym rozpoczęciem spotkania gryficki sztab WOŚP dokonał oficjalnego rozliczenia z dr Adamem Bodnarem, który przypomnijmy, wczoraj podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestował na ulicach miasta wraz z innymi wolontariuszami.

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia