Pamiętaj! One zimą też marzną...

Zimno doskwiera nie tylko ludziom, ale również zwierzętom. Szczególnie tym, które pilnują naszych gospodarstw domowych. Dlatego pamiętajmy, żyjący na dworze pies teraz potrzebuje szczególnej opieki.

To co, że mają gęstą sierść i budę, w której mogą się schować. W czasie zimy i towarzyszącej jej mrozów, żyjące na zewnątrz zwierzęta, są narażone na wychłodzenie, a nawet zamarznięcie.
Jak zatem pomóc naszym żyjącym na dworze pupilom przetrwać mrozy? Najlepiej byłoby je zabrać z dworu, przynajmniej na noc. Wystarczy garaż, czy ganek, gdzie jest wyższa temperatura, więc psu będzie dużo cieplej. Warto też pamiętać o bardziej kalorycznym, podawanym przynajmniej dwa razy dziennie jedzeniu – najlepiej ciepłym. Jeśli karma, to tylko ta lepszej jakości ona jest bardziej wartościowa. Trzeba też sprawdzać miskę z wodą. W tych dniach powinna być letnia.

Ważne jest też, w jakich warunkach zwierzęta przebywają. Buda psa musi być docieplona i dodatkowo wyłożona sianem, kocem lub kołdrą. Wejście do niej powinno być chronione zasłonką. To wszystko izoluje i chroni naszego psa przed zimnem. Ważne, żeby kilka razy w ciągu dnia zaglądać do pupila i sprawdzać, czy wszystko z nim jest w porządku.

Warto też zadbać o dzikie koty. To nie jest trudne, a może uratować im życie. Wystarczy zostawić lekko uchylone okno do piwnicy, czy pomieszczenia gospodarczego, postawić przed domem miskę z jedzeniem i wodą.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia