Pacjent zaatakował ratownika medycznego. „Kopał i zaczął dusić”

Ratownik medyczny, który został poszkodowany podczas interwencji ma uraz kręgosłupa, barku oraz stłuczone ręce i nogi. Obecnie jest w szpitalu, gdzie przechodzi badania.

Przed godziną 14.00 Pogotowie Ratunkowe otrzymało zgłoszenie o poszkodowanym mężczyźnie, który leży na ulicy w Trzebiatowie. Do zgłoszenia wysłany został podstawowy zespół ratowników, składający się z 2 osób. Na miejscu okazało się, że przy ulicy Kilińskiego leży nieprzytomny mężczyzna, z widocznym urazem na głowie i kolanie. Ratownicy podjęli decyzję o przetransportowaniu poszkodowanego do szpitala w Gryficach. W trakcie transportu mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie.

- Podczas transportu ubliżał ratownikom, a w pewnym momencie rzucił się na jednego z nich. Kopał i zaczął dusić – przekazuje naszej redakcji rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Targaszewska. 

Kierowca zatrzymał karetkę i pomógł obezwładnić agresywnego pacjenta. Niestety, ratownik medyczny, który wyjechał udzielić pomocy poszkodowanemu, sam z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak dowiedziała się nasza redakcja, medyk ma uszkodzony kręgosłup, uraz obręczy barkowej, uraz rąk i nóg. Obecnie, pobity ratownik medyczny przebywa w szpitalu, gdzie przechodzi badania.

O sprawie została powiadomiona policja.  

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia