Ostrzegają przed silnym wiatrem! Powieje do 80 km/h

Zapowiada się bardzo wietrzna noc i niedziela. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie po raz kolejny ostrzega przed silnym wiatrem. 

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega o silnym wietrze w 12 powiatach, w tym w powiecie gryfickim. 

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu. Ostrzeżenie wydano na niedzielę 2 lutego od godz. 00:00 do godz. 14:00. Wprowadzono 1 stopień zagrożenia w skali 3-stopniowej.

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia