ONKOREJS – SPOSÓB NA ZACHĘCENIE KOBIET DO BADAŃ PROFILAKTYCZNYCH

Choć współczesna medycyna oferuje wiele sposobów zapobiegania problemom zdrowotnym, w tym badania profilaktyczne mające na celu wczesne wykrycie i zapobieganie nowotworom, większość kobiet nie decyduje się na udział w takich badaniach.

W naszych czasach kobiety chcą być nowoczesne, pracują, mają rodziny, wykonują dużo innych rzeczy, czyli prowadzą bardzo aktywny tryb życia, a badań nie robią. A przecież dzięki zapobieganiu problemom zdrowotnym można lepiej realizować swoje cele życiowe, cieszyć się dobrym samopoczuciem, co z pewnością podnosi jakość życia. Na wagę profilaktyki i zaakcentowanie, że okresowe  badania diagnostyczne i wczesne wykrycie raka dają szansę nawet na 100 - procentowe wyleczenie zwraca uwagę Fundacja Onkorejs. Ona daje nadzieję wszystkim tym, którzy są chorzy. Przekonuje, że choroba nie musi izolować, ani prowadzić do samotności. Chce pokazać wszystkim, zarówno chorym jak i zdrowym, że warto cieszyć się każdą minutą swojego życia. Choroba powinna budzić ludzką solidarność i jednoczyć ludzi. Trwają przygotowania do ogólnopolskiego projektu Fundacji Onkorejs pod hasłem „Wybieram życie”. Planowane jest „Żeglowanie po lądzie czyli Wielki Ogólnopolski Marsz – Onkorejs Granicami Polski”.

- Ta inicjatywa, to wydarzenie Onkomarszu granicami Polski jest skierowane do wszystkich osób, nie tylko chorujących na nowotwory, bo uczestniczą w tym też osoby chore na inne choroby… ale najwięcej w tym marszu pójdzie Amazonek. Zachęcamy każdą osobę, która chce wesprzeć stowarzyszenie i ludzi chorych, tych którzy walczą z chorobą i którzy z nią wygrali – mówi Maria Najdowska, prezes stowarzyszenia „Amazonki”, powiat gryficki.

W dniach 21 – 27 sierpnia br. 34 grupy osób chorych onkologicznie i wspierających osoby chore zamierzają (w ciągu 7 dni) przejść około 100 km odcinki i tak okrążyć całą Polskę. W ten sposób chorzy udowodnią sobie i innym, że da się żyć z chorobą i dokonywać rzeczy, które nie są łatwe nawet dla w pełni zdrowego człowieka. Można i warto pokonywać własne słabości,czy życiowe ograniczenia.

- Przede wszystkim chcemy pokazać, że rak to nie jest żadne zło, to jest choroba, która w porę złapana i odpowiednio leczona jest uleczalna, a my jesteśmy tego żywym przykładem – mówi Anna Polak, prezes stowarzyszenia „Amazonki”, powiat kołobrzeski, która spotkała się dziś z reporterką SuperPortalu24.

- Jesteśmy po to, aby pokazać chorym, że nie wolno zamykać się w domu. Wyjdź, walcz! Najlepszym lekarzem dla chorego na raka jest on sam i druga osoba, jej wsparcie, szczególnie wsparcie osoby, która przez to przeszła – dodaje pani Maria Najdowska, która także spotkała się z reporterką SuperPortalu24.

Koordynatorkami naszej nadmorskiej trasy są panie: Maria Najdowska oraz Anna Polak. Trasa od Kołobrzegu do Świnoujścia (ok.108 km) jest podzielona na 7 odcinków. Wszystkie osoby chętne do udziału w marszu, z problemami onkologicznymi i zdrowe, chętne do pomocy, by w takiej formie dać wsparcie innym zachęcamy do kontaktu z koordynatorkami: Maria Najdowska(tel. 603058593), Anna Polak (tel. 664921596) oraz zapoznania się regulaminem na stronie www.onkorejs.pl

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia