One Billion Rising kolejny raz w Gryficach – [ZAPROSZENIE]

Gryficzanie po raz szósty zatańczą przeciwko przemocy. W ten sposób przyłączą się do międzynarodowej akcji „One Billion Rising”, w Polsce znanej jako „Nazywam się Miliard". Tegorocznym tematem przewodnim akcji jest kwestia zgody na kontakty intymne. Przyłączysz się?

Wiele krajów zmieniło swoje prawo dotyczące przemocy seksualnej, uznając, że seks bez wyraźnej zgody jest gwałtem. To bardzo ważne zmiany. W Polsce cały czas to kobieta/ dziewczyna musi udowodnić, że powiedziała wystarczająco głośno i wyraźnie „nie”, aby udowodnić winę gwałciciela. A jeśli spała albo ktoś jej wrzucił pigułkę gwałtu? Jak mogła to zrobić? Dlatego w 2019 roku tematem wiodącym akcji Nazywam się Miliard/ One Billion Rising w Polsce jest kwestia zgody na kontakty intymne.

Wszystkie mamy prawo do kontaktów intymnych bez przemocy!

Tylko „tak” oznacza zgodę na seks, a „nie” znaczy „nie”. To musi się stać oczywiste.

Do tanecznego happeningu, który co roku odbywa się w walentynki – 14 lutego po raz kolejny przyłączają się również Gryfice. Tu o godz. 15:30 na Placu Zwycięstwa rozpocznie się taneczny protest do utworu muzycznego, który przy tej akcji grany jest na całym świecie.

Próby do tańca odbędą się w czwartek 12 lutego godz. 19:00 (Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Rodziewiczówny, mała sala gimnastyczna). 
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia