Olgierd Kustosz nowym wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego 

Radny wojewódzki Olgierd Kustosz został nowym wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego. Zastąpi na tym stanowisku Jarosława Rzepę, który 13 października zdobył mandat posła do Sejmu RP. 

Olgierd Geblewicz rekomendację na swojego zastępcę przedstawił podczas dzisiejszej sesji Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Zaproponowana przez marszałka kandydatura została pozytywnie przyjęta przez większość radnych.

Olgierd Kustosz, to rolnik-pszczelarz i wiceprezes PSL w naszym regionie. W Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, w którym zasiada już piąty rok, pełni funkcję przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Zasiada także w Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

Nowo wybrany wicemarszałek mieszka w Przelewicach. Produkuje „Miody Przelewickie” wpisane na listę produktów Regionalnych i Tradycyjnych przez MRiROW w 2012 r. Jest prezesem Koła Pszczelarzy w Przelewicach i Prezesem Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Szczecinie. Przelewicka pasieka otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” – Smaki Regionu 2011.

Olgierd Kustosz na stanowisku  wicemarszałka zastąpi Jarosława Rzepę, który 13 października zdobył mandat posła do Sejmu RP. 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia