Ogródek gastronomiczny nie w tym roku

Gryficzanie nie będą mieli tego lata ogródka gastronomicznego na Placu Zwycięstwa. Powód? Przedsiębiorcy, który chciał poprowadzić punkt, nie udało się w terminie załatwić wszystkich formalności.

W czerwcu władze Gryfic ogłosiły, chęć wynajęcia części terenu na Placu Zwycięstwa. Plan zakładał aby, w samym centrum miasta powstał ogródek gastronomiczny, a mieszkańcy zyskali miejsce, w którym mogliby na świeżym powietrzu skosztować lodów czy napić się kawy.

Niestety, ogródka letniego nie będzie. Nie będzie, choć był chętny do jego poprowadzenia. - Jeden podmiot gospodarczy złożył wniosek o zajęcie pasa pod ogródek gastronomiczny, jednak do tej pory nie sfinalizował tego przedsięwzięcia, ze względu na to, że nie udało mu się uzyskać wszystkich stosownych pozwoleń – przekazuje naszej redakcji wiceburmistrz Marzena Domaradzka.

Tego lata ogródka gastronomicznego nie będzie, ale to nie oznacza, że gmina rezygnuje z zamiaru jego utworzenia. Jak informuje wiceburmistrz Domaradzka, w przyszłym roku urząd ponowi zapytanie, ale zrobi to w odpowiednio wcześniejszym terminie, tak aby dać ewentualnemu przedsiębiorcy więcej czasu na załatwienie niezbędnych formalności i pozwoleń.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia