O włos od zwycięstwa! „Chrobry” na II miejscu w ogólnopolskim konkursie

Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo „BioBee” – działające przy Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach – uplasowało się na II miejscu w Ogólnopolskim Konkursie PRODUKCIK. Licealiści – Zofia Nogowska, Milena Folwarska, Wojtek Kępiński oraz Kuba Ogrodowczyk – zostali również wyróżnieni specjalną (przyznaną po raz pierwszy w historii Konkursu!) nagrodą – Euroclear Diversity & Inclusion Award.

Tegoroczny finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK odbył się w terminie 4-5 czerwca br. w Warszawie, w siedzibie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii: – W tym roku młodzież postawiła na miód, który pozyskujemy z naturalnej pasieki. Uzyskujemy również kosmetyki na bazie naturalnego miodu i tworzymy ozdoby z pszczelim motywem. Działania naszej młodzieży zostały wysoko ocenione w Konkursie, naprawdę byliśmy blisko, do zwycięstwa zabrakło kilka setnych procent! – powiedziała naszej redakcji Anna Geniusz-Ciebień, koordynator i opiekun firmy w „Chrobrym”.

W tym roku w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK wzięło udział 298 miniprzedsiębiorstw z całej Polski. Do finału dostało się tylko 20 firm. Młodzież z „Chrobrego” po raz drugi zajęła II miejsce w historii Konkursu: – W konkursie nasza młodzież bierze udział od samego początku [pierwsza edycja odbyła się w 2012 r. – przyp. red.]. Za każdym razem dopinamy swego i odnosimy sukces. W 2012 r., 2013 r. i 2017 roku zdobyliśmy tytuł Grand Prix – czyli zajęliśmy I miejsce – natomiast w 2015 r. uplasowaliśmy się na II miejscu – dodaje Anna Geniusz-Ciebień.  

Na oficjalnej stronie organizatora – Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości – czytamy, że młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo to innowacyjny program edukacyjny, w którym uczniowie zakładają w szkole realnie działającą firmę. Celem programu jest, m.in., przygotowanie uczniów do prowadzenia własnej działalności biznesowo-gospodarczej, pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia oraz kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości.

Tekst: Mariusz Rakoski

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia