Nowi włodarze w Gryficach, Rewalu i Płotach. Tak głosowali mieszkańcy...

Andrzej Szczygieł - 64,68% głosów, Konstanty Tomasz Oświęcimski – 54,77% głosów, Radosław Mackiewicz – 62,87% głosów. Mieszkańcy Gryfic, Rewala i Płotów w dogrywce wybrali włodarzy swoich gmin. Sprawdź, jak dokładnie głosowali wyborcy.

Oficjalne wyniki drugiej tury wyborów o najważniejszy urząd w trzech gminach powiatu gryfickiego były do przewidzenia. Potwierdzają je oficjalne wyniki opublikowane przez PKW.

W gminie Gryfice zdecydowanym zwycięzcą w dogrywce na urząd burmistrza jest Andrzej Szczygieł. Na dotychczasowego włodarza gminy swój głos oddało 5246 mieszkańców. Na Beatę Smoleńską zagłosowało 2865 wyborców.

Zbiorcze wyniki głosowania w obwodach w gminie Gryfice - źródło PKW

Frekwencja w gminie Gryfice wyniosła 43,75%.

 

W gminie Rewal o najważniejszy urząd w drugiej turze wyborów ubiegał się Konstanty Tomasz Oświęcimski i Marzena Salamon. Decyzją mieszkańców nowym wójtem został K. T. Oświęcimski, któremu zaufało 1044 wyborców. Na jego kontrkandydatkę swój głos oddało 862 mieszkańców.

Zbiorcze wyniki głosowania w obwodach w gminie Rewal- źródło PKW

Frekwencja w gminie Rewal wyniosła 58,94% i była najwyższą wśród trzech gmin.

Radosław Mackiewicz został wybrany nowym burmistrzem w gminie Płoty. To właśnie temu kandydatowi zaufało najwięcej, bo aż 2147 mieszkańców. Szymon Klimko, który wygrał pierwszą turę wyborów, otrzymał 1268 głosów.

Zbiorcze wyniki głosowania w obwodach w gminie Płoty- źródło PKW

W gminie Płoty frekwencja wyniosła 48,39%.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia