Nowatorska operacja kręgosłupa w gryfickim szpitalu

W gryfickim szpitalu przeprowadzono pierwszą w województwie i czwartą w Polsce operację spondylozy lędźwiowej. Zoperowany 63-letni pacjent czuje się dobrze i jest już przygotowywany do wypisu ze szpitala.

W poniedziałek (16.09.) w szpitalu w Gryficach została przeprowadzona – po raz pierwszy w naszym województwie a czwarty w Polsce – operacja spondylozy lędźwiowej, czyli tzw. zwężenia kanału kręgowego w odcinku L4/L5. U zoperowanego 63-letniego mężczyzny objawy rozwijały się latami, nie był w stanie poruszać się na odległość większą niż 200 metrów, a w ostatnim czasie doprowadziły niemal do całkowitego unieruchomienia.

Operacja została przeprowadzona przez zespół neurochirurgów w osobach dra Macieja Prywińskiego i dra Huberta Zweiflera. Jej innowacyjność polegała na zastosowaniu implantów najnowszej generacji zintegrowanych z narzędziami do ich zastosowania jako system „all in one” (dopuszczonych do użytku w czerwcu 2019). W porównaniu do dotychczasowych, popularnych metod operacyjnych, zabieg z wykorzystaniem nowoczesnych implantów nie tylko zmniejsza ilość wymaganych elementów, ale przede wszystkim jest znacznie krótszy, zmniejsza się konieczność naświetlania Pacjenta o ok. 50%, zmniejsza się cięcie skóry, a w konsekwencji zmniejsza się rana pooperacyjna, co przyspiesza jej gojenie i minimalizuje ryzyko wystąpienia powikłań.

Operacja przebiegła wzorowo. Pacjent po zabiegu czuje się dobrze i jest już przygotowywany do wypisu ze szpitala.

Zastosowane implanty i rodzaj zabiegu operacyjnego są w pełni refundowane przez NFZ.

Tekst i foto:www.medicam.pl

 

 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia