Rega tylko zremisowała, sensacyjna porażka Wichra

Trzebiatowska Rega podzieliła się punktami z Odrą Chojna i nie wykorzystała szansy awansu na fotel lidera, porażki na boisku przedostatniej drużyny w Klasie Okręgowej Północnej niespodziewanie doznał Wicher Brojce. W derbach powiatu pewne zwycięstwo odniosło rewalskie Wybrzeże.

W dwunastej serii spotkań Szczecińskiej Klasy Okręgowej trzebiatowska Rega podejmowała przedostatnią w tabeli Odrę Chojna. Już na początku meczu prowadzenie niespodziewanie objęli przyjezdni, lecz kilka minut później wyrównał Jarosław Jarecki wykorzystując rzut karny. Tuż przed przerwą goście zdołali zdobyć drugiego gola i prowadzili 1:2. Po zmianie stron Odra podwyższyła rezultat na 1:3, lecz już po 60 sekundach Seweryn Zelmachowicz odpowiedział trafieniem kontaktowym na 2:3. W 70 minucie arbiter podyktował drugi w tym meczu rzut karny dla Regi, po raz kolejny pewnym egzekutorem okazał się Jarosław Jarecki, który jak się później okazało tym golem ustalił wynik meczu na 3:3. Na stadionie w Niechorzu derbowy pojedynek rozegrały drużyny Wybrzeża Rewalskiego Rewal i Polonii Płoty. Już po pierwszym kwadransie gospodarze prowadzili po celnym strzale Kamila Bogusza, po kolejnych piętnastu minutach było 2:0, tym razem piłkę do bramki skierował Jacek Girczyc. W 70 minucie na 3:0 podwyższył Marcin Pietrzak, a bezradnych gości dobił tuż przed końcem spotkania Kamil Bogusz ustalając wynik na 4:0. Potknięcie dotychczasowego lidera, Morzycka Moryń które przegrało ze Stalą Szczecin 2:1, oraz stratę punktów Intermarche Regi Trzebiatów bezlitośnie wykorzystał zespół rezerw Błękitnych Stargard, który zajmuje pierwsze miejsce mając 27 punktów i jeden punkt przewagi nad Morzyckiem oraz Regą. Wybrzeże Rewalskie mając 19 punktów zajmuje ósmą pozycję, w dramatycznej sytuacji jest Polonia Płoty od dłuższego czasu plasująca się na ostatnim, szesnastym miejscu z jednym punktem na koncie. Poloniści mają już siedem punktów straty do przedostatniej lokaty.

Do sporej niespodzianki doszło w meczu Klasy Okręgowej Północnej w Dobrej Szczecińskiej, gdzie przedostatni w tabeli zespół Ehrle podejmował wicelidera z Brojc. Miejscowi objęli prowadzenie na początku spotkania i korzystny rezultat utrzymali do przerwy, osiem minut po zmianie stron było już 2:0. Brojczanie starali się zmienić niekorzystny rezultat, trzynaście minut przed końcem meczu gola kontaktowego zdobył Maksym Luneko ale to wszystko na co stać było piłkarzy Wichra, którzy tym samym doznali pierwszej porażki w sezonie 2016/2017. Cenne trzy punkty z Nowogardu przywiozła Sparta Gryfice, która pokonała Pomorzanin 1:0 po bramce zdobytej w pierwszej połowie przez Przemysława Dąbrowskiego. Porażki w wyjazdowym meczu z Sarmatą Dobra doznali Błękitni Trzygłów, wynik meczu otworzył Szymon Stefaniak, miejscowi wyrównali i remis utrzymał się do przerwy. Chwilę po wznowieniu gry ponownie na prowadzenie wyszli trzygłowianie po golu Grzegorza Jarmoszewicza. Piłkarze Sarmaty zdołali jednak strzelić dwa gole i ostatecznie zwyciężyli 3:2. Liderem pozostaje Flota Świnoujście, która ma na koncie 31 punktów, porażka Wichra spowodowała jego spadek w tabeli na 4 pozycję (27 pkt), na miejsce piąte awansowała Sparta Gryfice (21 pkt) a tuż za jej plecami znajdują się Błękitni Trzygłów (19 pkt).

W A klasie coraz lepiej radzi sobie Sowianka Sowno, która w dziesiątej kolejce pokonała Jastrzębia Łosośnica 4:0 i awansowała na trzecie miejsce w tabeli, Jastrząb zajmuje przedostatnią trzynastą lokatę. Wysoko, bo aż 5:1 Bizon Cerkwica pokonał Radowię Radowo Małe, cerkwiczanie zajmują dziewiątą pozycję w ligowej stawce. Siódma w tabeli Intermarche Rega II nie sprostała liderującemu Jantarowi Dziwnów przegrywając 0:6. Pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie odnieśli Zieloni Wyszobór, którzy pokonali w Wysokiej Kamieńskiej tamtejszy Znicz 1:0. Zieloni awansowali na dwunastą pozycję.