Trwa proces rekrutacji do służby w policji. Dokumenty aplikacyjne można składać osobiście również w KPP w Gryficach przy ul. Mickiewicza 19 w Zespole ds. Kadr i Szkolenia pok. 205 tel.91 38 57 582 w dni robocze w godz. od 8:00 do 14:00.
TERMINY I LIMITY PRZYJĘĆ DO SŁUŻBY W POLICJI NA TERENIE WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIEGO:
- 20 marca – 45 osób,
- 21 maja – limit 20 osób (dodatkowy limit przyznany dla garnizonu zachodniopomorskiego)
- 02 lipca – 100 osób,
- 20 sierpnia – dodatkowy termin przyjęcia do służby w Policji
- 24 września – 110 osób,
- 27 grudnia – 95 osób.
Kandydat do Policji musi spełniać następujące kryteria:
Zgodnie z art. 25 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. O Policji (tekst jednolity DZ. U. z 2016 r. Poz. 1782)
- obywatel polski, niekarany, o nieposzlakowanej opinii,
- korzystający w pełni z praw publicznych,
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służbyw formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, który gotów jest się podporządkować.
- dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
Ponad to mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (potwierdzony adnotacją w książeczce wojskowej).
Rekrutacja prowadzona jest w trybie ciągłym. Wymagane dokumenty można składać w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie ul. Małopolska 42 (tel. 91 82 11 235 lub 91 82 11 261) oraz we wszystkich komendach powiatowych i miejskich na terenie województwa zachodniopomorskiego (z wyłączeniem Komendy Miejskiej w Szczecinie).
WYMAGANE DOKUMENTY:
- pisemne podanie o przyjęcie do służby w Policji, adresowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie,
- wypełniony kwestionariusz osobowy kandydata do służby (część A i B)
- kserokopia świadectwa pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy, lub służby, jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub w służbie,
- kserokopie dokumentów potwierdzających posiadanie wykształcenie i kwalifikacje zawodowe,
- dowód osobisty oraz książeczka wojskowa, jeżeli kandydat objęty jest ewidencją wojskową,
- składając kserokopie dokumentów kandydat do służby przedkłada do wglądu ich oryginał).
Kandydat zobowiązany jest okazać dowód osobisty na każdorazowe żądanie pracownika komórki ds. Doboru.
Formularz kwestionariusza osobowego można pobrać w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz na stronie internetowej www.policja.pl (praca/informator dla kandydatów/dokumenty do pobrania).
Wypełnioną ankietę bezpieczeństwa osobowego kandydat składa w terminie i miejscu wyznaczonym w toku postępowania kwalifikacyjnego.
PREFEROWANI BĘDĄ KANDYDACI DO SŁUŻBY W POLICJI, POSIADAJĄCY:
- wykształcenie wyższe magisterskie o kierunku: prawo, ekonomia, administracja, informatyka, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne,
- tytuł ratownika lub ratownika medycznego,
- uprawnienia instruktora sportów walki, strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania oraz sportów motorowodnych,
- uprawnienia ratownika wodnego, uprawnienia w dziedzinie nurkowania wydane przez licencjonowaną organizację nurkową, działającą na terenie Polski oraz uprawnienia do prowadzenia łodzi motorowej,
- prawo jazdy kat. "A" lub "C".
Podstawę prawną procedury kwalifikacyjnej stanowi Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 kwietnia 2012 r. W sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do osób ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji (DZ. Z 2012 r. Poz.432 z późn.zm.).
Tekst powyższego rozporządzenia oraz informacje o postępowaniu kwalifikacyjnym do służby w Policji można znaleźć na stronie internetowej Komendy Głównej Policji (www.policja.pl).
UWAGA:
Komendant Główny Policji w oparciu o cykliczną analizę fluktuacji kadr w Policji może dokonać modyfikacji określonych na rok 2019, terminów i limitów przyjęć do służby w Policji.