Cenne zwycięstwo Regi, lider nie pozostawił złudzeń Błękitnym

Trzebiatowska Rega wywalczyła trzy punkty w wyjazdowym meczu ze Stalą Szczecin, w Szczecińskiej Klasie Okręgowej zwycięstwo odniosło również Wybrzeże Rewalskie Rewal, porażki doznała Polonia Płoty. W północnej „okręgówce” Wicher Brojce i gryficka Sparta wróciły „z tarczą” z wyjazdowych spotkań. Liderująca Flota Świnoujście wysoko pokonała Błękitnych Trzygłów.

Czternastą serię spotkań Szczecińskiej Klasy Okręgowej do udanych może zaliczyć zespół Intermarche Regi Trzebiatów. Podopieczni trenera Kamila Twarzyńskiego po bramkach zdobytych w drugiej połowie przez Igora Duńczaka, Seweryna Zelmachowicza i Marcina Muzyczuka pokonali w Szczecinie tamtejszą Stal 3:1 – gospodarze jedynego gola zdobyli w doliczonym czasie gry. Zwycięstwo na własnym terenie odniosło rewalskie Wybrzeże, które pokonało Odrę Chojna 3:2. Strzelanie rozpoczął tuż po przerwie Kamil Bogusz, kilka minut później prowadzenie miejscowych podwyższył Wojciech Pankiewicz. Przyjezdni zdobyli gola kontaktowego, lecz w 82 minucie po trafieniu Marcina Pietrzaka zespół znad morza znów prowadził różnicą dwóch goli. Gości stać było na jeszcze jednego gola, którego strzelili pod koniec meczu. Kolejnej porażki doznała Polonia Płoty, która tym razem przegrała w Pniewie z Błękitem 1:3 – jedyną bramkę dla polonistów strzelił Łukasz Góralski. W tabeli prowadzą rezerwy Błękitnych Stargard mając 33 punkty w dorobku, na kolejnych trzech pozycjach plasują się zespoły które zgromadziły 30 punktów: Intermarche Rega Trzebiatów (która ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie), Morzycko Moryń i Chemik Police. Na miejsce siódme awansowało Wybrzeże Rewalskie Rewal (22 pkt). Na ostatniej, szesnastej pozycji - Polonia Płoty mająca 4 punkty na koncie.

Bardzo ciężkie spotkanie w Klasie Okręgowej Północnej czekało Błękitnych Trzygłów. Zespół trenowany przez Damiana Ragusa wybrał się do Świnoujścia na mecz z liderującą Flotą. Przez 40 minut utrzymywał się bezbramkowy remis, lecz ostatnie fragmenty pierwszej połowy to popis siły ofensywnej gospodarzy, którzy strzelili trzy gole. Po zmianie stron Flota podwyższyła wynik na 4:0, chwilę później, jedynego jak się potem okazało, gola dla trzygłowian strzelił Maciej Cymkiej. Świnoujścianie wynik meczu na 5:1 ustalili w 73 minucie po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym. Bardzo dobrze spisała się Sparta Gryfice, która pokonała w Dobrej zespół Sarmaty 4:1, choć na początku meczu to miejscowi trafili do siatki a następnie zmarnowali co najmniej dwie znakomite okazje do podwyższenia wyniku. Wyrównał w 25 minucie Maciej Rogowski a 180 sekund później przyjezdni prowadzili po strzale Mariusza Remplewicza. Jeszcze przed przerwą futbolówkę po raz trzeci do bramki wpakował Kamil Motel. Sarmatę nadziei na korzystny rezultat pozbawił siedem minut po przerwie Maciej Szwech, który swoim trafieniem zakończył strzelanie w tym spotkaniu. Sensacyjnie rozpoczął się mecz ostatniego w tabeli Zootechnika Kołbacz z zajmującym miejsce w czołówce Wichrem Brojce. Miejscowi objęli prowadzenie już po 120 sekundach gry, w 10 minucie brojczanie wyrównali po trafieniu Oleksandra Żdanowa. W 30 minucie popularny „Sasza” zdobył swojego drugiego gola. Wynik meczu na 1:3 ustalili.... gospodarze w 77 minucie paując piłkę do własnej bramki. Liderem pozostaje Flota Świnoujście (37 pkt), trzecie miejsce zajmuje Wicher Brojce mając 33 punkty. Na miejscu piątym Sparta Gryfice (25 pkt), jedną pozycję niżej są Błękitni Trzygłów (22 pkt).

W 12 kolejce A klasy miała miejsce niespodzianka w Sownie, gdzie Sowianka pokonała lidera, drużynę Jantara Dziwnów 4:3 i awansowała na drugą pozycję, w tej chwili traci do dziwnowian cztery punkty. W Cerkwicy Bizon uległ Bałtykowi Gostyń 2:5, na własnym boisku przegrali również Zieloni Wyszobór – 0:2 z Koroną Stuchowo. Bez punktów z wyjazdowego meczu w Wysokiej Kamieńskiej wrócili piłkarze Jastrzębia Łosośnica (porażka 1:2), podziałem punktów zakończył się pojedynek w Trzebiatowie, gdzie rezerwy Regi zremisowały 2:2 z Radowią Radowo Małe.