Remis Regi w meczu „na szczycie”, pierwsze zwycięstwo Polonii

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie zespołów z czołówki Szczecińskiej Klasy Okręgowej, Morzycka Moryń i Intermarche Regi Trzebiatów. Pierwsze trzy punkty w sezonie 2016/2017 zdobyła płotowska Polonia. W Gryficach kibice przeżyli huśtawkę nastrojów zaś brojecki Wicher rozgromił Sarmatę Dobra.

W Moryniu spotkały się zespoły zajmujące drugą i trzecią pozycję w Szczecińskiej Klasie Okręgowej, miejscowe Morzycko podejmowało gości z Trzebiatowa. Rega objęła prowadzenie na początku spotkania po tym, jak w polu karnym faulowany był Seweryn Zelmachowicz a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Jarosław Jarecki. Gospodarze zdołali wyrównać dopiero w ostatniej akcji meczu i ostatecznie podzielili się punktami z Regą, wynik meczu 1:1. Długo oczekiwane zwycięstwo odniosła Polonia Płoty, która po dwóch trafieniach Łukasza Góralskiego pokonała Czarnych Lubanowo 2:1. Wysokiej porażki w wyjazdowym meczu z Chemikiem Police doznało rewalskie Wybrzeże. Policzanie zwyciężyli 4:1, honorowego gola dla przyjezdnych zdobył Jacek Girczyc. W tabeli na prowadzeniu rezerwy Błękitnych Stargard z trzydziestoma punktami, drugie miejsce zajmuje Intermarche Rega Trzebiatów mająca trzy punkty mniej, Wybrzeże Rewalskie Rewal znajduje się na ósmej lokacie (19 pkt), mimo zwycięstwa Polonia Płoty nadal jest „czerwoną latarnią” ligi (4 pkt).

Piłkarze Wichra Brojce udowodnili, że porażka przed tygodniem z przedostatnim zespołem Ehrle była tylko wpadką. Podopieczni trenera Józefa Andrzejewskiego rozbili na własnym boisku drużynę Sarmaty Dobra aż 5:0. Do przerwy gospodarze prowadzili różnicą trzech bramek, strzelanie rozpoczął... zawodnik Sarmaty umieszczając futbolówkę we własnej bramce, kolejne dwa gole były dziełem Marcina Kocura i Oleksandra Żdanowa. Po przerwie brojczanie dołożyli jeszcze dwa trafienia, których autorami byli Marcin Kocur i Maksym Luneko. W spotkaniu z ostatnim w tabeli Zootechnikiem Kołbacz zespół Błękitnych Trzygłów „rzutem na taśmę” zdołał zainkasować trzy punkty. Trzygłowanie objęli prowadzenie w 68 minucie po golu Macieja Cymkieja, jednak kwadrans później goście wyrównali, na dodatek z czerwoną kartką z boiska wyleciał Szymon Stefaniak i miejscowi musieli grać w osłabieniu. Gola dającego trzy punkty Błękitnym strzelił w doliczonym czasie gry Bartłomiej Ułasiuk. Sześć goli oglądali kibice na Stadionie Miejskim w Gryficach, gdzie Sparta podejmowała Ehrle Dobra Szczecińska. Strzelanie rozpoczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie w 12 minucie, miejscowi zdołali wyrównać szesnaście minut później po trafieniu Mariusza Remplewicza i do przerwy był remis 1:1. Po zmianie stron Ehrle zdobyło drugiego gola, a chwilę później golkiper Sparty musiał skapitulować po raz trzeci. Nadzieje miejscowym na korzystny wynik przywrócił Przemysław Dąbrowski strzelając gola kontaktowego, wynik meczu na 3:3 ustalił Michał Korgul. W Klasie Okręgowej Północnej liderem niezmiennie pozostaje Flota Świnoujście (34 pkt), trzecie miejsce zajmuje Wicher Brojce (30 pkt). Na pozycjach numer 5 i 6 znajdują się Sparta Gryfice i Błękitni Trzygłów (po 22 pkt).

W grupie 1 klasy A zwycięstwo w Żarnowie odniosła Sowianka Sowno, która pokonała tamtejszego Pioniera 1:0. W małych derbach powiatu Zieloni Wyszobór przegrali z Bizonem Cerkwica 1:4, trzy punkty zdobył zespół Jastrzębia Łosośnica który pokonał Bałtyk Międzywodzie 3:0. Mecz rezerw Regi Trzebiatów z Prawobrzeżem Świnoujście został przełożony na 26-go listopada. Liderem pozostaje Jantar Dziwnów (33 pkt), trzecie miejsce zajmuje Sowianka Sowno (26 pkt), na pozycję szóstą awansował Bizon Cerkwica (15 pkt), trzy miejsca niżej znajduje się Intermarche Rega II (14 pkt), jedenasty jest Jastrząb Łosośnica (7 pkt), przedostatnie trzynaste miejsce okupują Zieloni Wyszobór (5 pkt).