Nocny pożar sklepu monopolowego. Pomocy potrzebował młody mężczyzna

Cztery zastępy straży pożarnej gasiły pożar sklepu monopolowego w Mrzeżynie. Podtruciu uległ młody mężczyzna, który próbował sam ugasić ogień.

Do zdarzenia doszło we wtorek (14.05.) kilkadziesiąt minut przed północą. Przy ulicy Kołobrzeskiej w Mrzeżynie palił się sklep monopolowy. – Strażacy po przyjeździe na miejsce zastali wydobywający się dym od tyłu sklepu. Ogień objął też elewację budynku i dach, przez który pożar rozprzestrzeniał się już do środka sklepu – przekazuje naszej redakcji zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach mł bryg. Józef Brzeziński.

Źródło ognia znajdowało się na zapleczu sklepu, od strony podwórka, do którego dostępu broniła metalowa krata. Jako przyczynę pożaru strażacy wskazali zaprószenie ognia.

W wyniku dużego zadymienia, podtruciu uległ młody mężczyzna, pracownik sklepu, któremu konieczne było udzielenie pierwszej pomocy.

W akcji gaśniczej udział wzięli strażacy z OSP Mrzeżyno i Trzebiatów, WSP Trzebiatów oraz jednostka ratowniczo-gaśnicza z PSP w Gryficach.
 

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia